Zabytki. Architektura. Lifestyle.

Home » Polska » Zamek Biskupi w Janowie Podlaskim wśród najlepszych hoteli na świecie

Zamek Biskupi w Janowie Podlaskim wśród najlepszych hoteli na świecie

Joan

Zamek Biskupi w Janowie Podlaskim został nominowany w międzynarodowym konkursie World Travel Awards, w którym co roku wybiera się najlepszy hotel na świecie. Otwarty w 2016 roku hotel mieści się w zabytkowym Zamku Biskupim, którego historia sięga XVIII wieku.

Rewitalizacja i rozbudowa Zamku Biskupiego w Janowie Podlaskim trwała trzy lata. Mogła kosztować nawet 60 mln zł. Inwestycja się jednak opłaciła. Czterogwiazdkowy hotel został nominowany do tytułu Najlepszego Europejskiego Nowego Hotelu 2016 – ”Europe’s Leading New Hotel 2016”.

W konkursie World Travel Awards od ponad 23 lat wybierane są najlepsze hotele z całego świata. W tym roku zabytkowy hotel na Podlasiu konkuruje z 13 innymi, z całej Europy m.in. Radisson Blue Istambuł, The Hague Marriott, W Amsterdam, InterContinental London – The O2, Hilton Amsterdam. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w tureckim kurorcie Antalya.

Zamek Biskupi w Janowie Podlaskim jest najnowszym hotelem należącym do Grupy Arche, która posiada w portfelu już kilka historycznych obiektów m.in.: Pałac Łochów, Pałac Sieniawa, oraz Hotel Tobaco w Łodzi i Hotel Arche w Siedlcach.

Zamek Biskupi w Janowie Podlaskim jest jednym z większych i bardziej znaczących. Deweloper rozbudował i odrestaurował zabytkowy zamek biskupów łuckich. Oryginalne zabudowania pochodzą z XVIII wieku, kiedy biskup Paweł Turski wybudował w tym miejscu barokowy pałac. Obok zamku znajduje się fosa, lasy i ogrody. W XIX i częściowo XX wieku zamek należał do Kościoła. Po II wojnie światowej został przejęty przez państwo i przekazany Stadninie Janowskiej.

Zamek Biskupi w Janowie Podlaskim - pokój

Opuszczony zabytek zaadoptowano na potrzeby czterogwiazdkowego centrum hotelowo-konferencyjnego. Prace budowlane i adaptacyjne trwały zaledwie trzy lata. Nie tylko wyremontowano zamek, ale także odbudowano starą Stajnię Cugową, zrekonstruowano historyczne stawy i zalew.

Zrewitalizowany zamek stał się wizytówką nie tylko Janowa Podlaskiego, ale także całego regionu. Wygrana w międzynarodowym konkursie mogłaby pomóc w wypromowaniu tego miejsca.

Zamek Biskupi w Janowie Podlaskim - Dr Irena Eris Beauty

– Nominacja do World Travel Awards w kategorii „Europe’s Leading New Hotel 2016” jest dla Zamku Biskupiego w Janowie Podlaskim wielkim wyróżnieniem. Jest to ogromna szansa, dzięki której możemy udowodnić, że w Polsce mamy również światowej klasy hotel, który wyznacza europejskie standardy – mówi Artur Trukawiński, Cluster General Manager hoteli – Zamek Biskupi Janów Podlaski & Hotel Tobaco Łódz. – To wyjątkowy rok dla Grupy Arche, ponieważ w tym konkursie po raz kolejny nominowany jest także nasz hotel Tobaco w Łodzi. W zeszłym roku nie liczyliśmy na wygraną weryfikując nominowane hotele, ale przy odrobinie szczęścia wygraliśmy. Byłoby miło gdyby w tym roku wygrał Zamek Biskupi ze względu na wkład pracy jaki został w niego włożony.

W Zamku Biskupim znajduje się 199 pokoi, oraz kilka sal konferencyjnych o łącznej powierzchni 1,6 tys. mkw. Atrakcją jest strefa SPA&Wellness, w tym Dr Irena Eris Beauty Partner.

Zdjęcia: Zamek Biskupi
Film: https://youtu.be/JxRSWyxaXhY