Zabytki. Architektura. Lifestyle.

Home » Lifestyle » Zabytkomania 2016, czyli konkurs filmowy dla młodzieży

Zabytkomania 2016, czyli konkurs filmowy dla młodzieży

Dariusz Sapa

Zabytkomania 2016 to konkurs filmowy organizowany przez Narodowy Instytut Dziedzictwa we współpracy z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Jest on przeznaczony przede wszystkim dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz obecnych i byłych studentów szkół filmowych. Jego celem jest rozwijanie pasji filmowej wśród młodych ludzi oraz upowszechnianie wiedzy o zabytkach i lokalnym dziedzictwie kulturowym.

Czwartego kwietnia 2016 r. ruszyła jego druga edycja.

W tym roku konkurs Zabytkomania 2016 ma dwie kategorie:

Grupa I jest przeznaczona dla osób pomiędzy 13 a 18 rokiem życia. W ramach tej grupy można zgłaszać następujące produkcje: film dokumentalny lub reportaż nt. Pomników Historii oraz film animowany promujący lokalne tradycje, zwyczaje i obyczaje.

Grupa II dla uczestników powyżej 18 roku życia. W tej kategorii przyjmuje się prace o tematyce: film dokumentalny lub reportaż nt. Pomników Historii, spot reklamowy promujący Europejskie Dni Dziedzictwa, film animowany promujący lokalne tradycje, zwyczaje i obyczaje.

Aby wziąć udział w konkursie należy przesłać film wraz z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym na adres:
Polski Instytut Sztuki Filmowej
ul. Krakowskie Przedmieście 21/23
00-071 Warszawa
z dopiskiem ,,ZABYTKOMANIA”

i zarejestrować się na stronie rejestracja.zabytek.pl.

Organizatorzy czekają na zgłoszenia do 30 czerwca br. więc warto się spieszyć! Zwycięzcy konkursu zostaną przedstawieni we wrześniu 2016 na uroczystej gali.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!

Zdjęcia: Narodowy Instytut Dziedzictwa