Zabytki. Architektura. Lifestyle.

Home » Mieszkanie » Wrocławska plomba inspirowana przedwojenną architekturą

Wrocławska plomba inspirowana przedwojenną architekturą

Ivon

Wśród staromiejskich kamienic z początku XX-wieku stanęła wrocławska plomba, której projekt mógłby powstać w pracowni przedwojennego architekta. Wrocławski deweloper w ekspresowym tempie sprzedał wszystkie mieszkania w tej kamienicy, sprzedaż trwała zaledwie cztery miesiące.

Projekt plomby przy ul. Kniaziewicza 16 na wrocławskich Krzykach o charakterystycznej przedwojennej estetyce powstał w biurze projektowym Chamielec Architekci na zlecenie wrocławskiego dewelopera Grupy i2 Development.

– Sąsiadująca zabudowa pochodzi z początku XX wieku. Zależało nam na harmonijnym wkomponowaniu budynku w przestrzeń po nieistniejącej już kamienicy. Stąd kształt nowego obiektu został skrojony „na miarę” możliwości wyznaczonych przez sąsiadujące nieruchomości – mówi architekt Arkadiusz Chamielec. – Jednocześnie zadbaliśmy o oryginalny charakter inwestycji. W tym celu zaprojektowaliśmy elewację inspirując się przedwojennymi wrocławskimi kamienicami. Wysokiej jakości materiały wykończeniowe, które zostały użyte nie tylko na zewnątrz, ale także we wnętrzach nadały kamienicy charakterystyczny elegancki styl.

Wrocławska plomba składa się z siedmiu kondygnacji, na których rozmieszczono mieszkania o najbardziej poszukiwanym obecnie na rynku nieruchomości metrażu: od 28-metrowych kawalerek, po 57-metrowe mieszkania.

Duże okna dobrze doświetlają pomieszczenia, a balkony i tarasy stwarzają dodatkową przestrzeń do życia. Budynek został wyposażony w wideodomofony i drzwi antywłamaniowe a także rowerownię. Na parterze kamienicy powstały lokale handlowo-usługowe (w ofercie dewelopera pozostał jeden taki lokal).

Kniaziewicza 16 we Wrocławiu

Położenie nieruchomości przy Fosie Miejskiej, w odległości kilkunastu minut spacerem od wrocławskiego Rynku sprawiło, że mieszkania w tej kamienicy sprzedały się w ciągu kilku miesięcy.

– Szczególnie ważnym aspektem naszych wrocławskich inwestycji jest oddanie nietuzinkowego charakteru miasta. Projekt postrzegamy jako część większej całości, jaką jest nie tylko budynek, lecz także to, co w jego sąsiedztwie. Zależy nam na kreowaniu zrównoważonych miejsc do życia, które charakteryzować się będą ponadczasową architekturą, jakością „na lata” i przyjaznym otoczeniem. Tak rozumiemy proces inwestycyjny – mówi Marcin Misztal, wiceprezes zarządu i2 Development. – Mieszkanie, to nie tylko budynek i kilka ścian. Przy ulicy Kniaziewicza 16 w porozumieniu z lokalnymi władzami zadbaliśmy o przestrzeń sąsiadującą z inwestycją. Odnowiliśmy dużą część podwórka wewnątrz kwartału. Wyremontowaliśmy chodniki i parking, a także zadbaliśmy o zieleń wokół. Kupujący docenili nasze wysiłki. Sprzedaż całości zajęła nam tylko cztery miesiące.

Wizualizacje: Materiały prasowe

  • Andrzej Wilk

    ta „wieża” z siedmioma kondygnacjami? Co ma wspólnego z historyczna zabudową tego kwartału, kiepski PR Autorze!