Zabytki. Architektura. Lifestyle.

Home » Lifestyle » Woolmer Park, dom z dzieciństwa królowej Elżbiety na sprzedaż

Woolmer Park, dom z dzieciństwa królowej Elżbiety na sprzedaż

Joan

Woolmer Park, posiadłość w której królowa Elżbieta II spędzała dzieciństwo, została wystawiona na sprzedaż. Królewska rezydencja w pobliżu Londynu kosztuje bagatela 38,6 mln euro. To jedna z najdroższych nieruchomości na brytyjskim rynku.

Właścicielem Woolmer Park był niegdyś król Jerzy V, dziadek królowej Elżbiety II.

Brytyjska monarchini spędzała tu dzieciństwo i uczyła się jeździć konno. Właśnie tu dostała pierwszego kucyka, gdy skończyła cztery lata. Częścią posiadłości są bowiem ogromne tereny, idealne do jazdy konnej i łowiectwa czy długich spacerów. Rezydencja położona jest w pięknych okolicach Hertfordshire, niedaleko Londynu. Cały teren objęty jest zakazem wstępu bez pozwolenia, co gwarantuje mieszkańcom pełną prywatność.

Rodzina królewska sprzedała posiadłość w 1949 roku. Nowy właściciel biznesmen Arthur Lucas, przekształcił rezydencję w luksusowy klub golfowy – Hertfordshire Polo Club. Stałym bywalcem klubu został m.in. książę Karol, który bywał tu w latach studenckich.

Jak wygląda Woolmer Park?

Oprócz głównej rezydencji, wybudowanej w stylu gregoriańskim, na terenie znajduje się jeszcze osiem budynków. W willi mieści się: salon, jadalnia, sypialnia i pokoje gościnne. Znajduje się tu także teatr i bawialnia.

Domy właścicieli, personelu i gości rozmieszczone są na obszarze ok. 6,5 tys. mkw. Cała posiadłość zajmuje aż 80 ha. Oprócz części mieszkalnej znajduje się tu piękny angielski ogród, korty tenisowe, boisko do gry w polo, tereny łowieckie i jeziora wędkarskie, a także stajnie, kilka basenów, a nawet szkoła.

Rezydencja jest zachowana w bardzo dobrym stanie. Jej sprzedażą zajmuje się Savills Private Office. Katalog posiadłości ma aż 48 stron.

Zdjęcia: savills.com