Zabytki. Architektura. Lifestyle.

Home » Świat » W tym domu zamieszka Barack Obama

W tym domu zamieszka Barack Obama

Joan

Już za pół roku Barack Obama pożegna się z fotelem prezydenta i wraz z rodziną wyprowadzi się z Białego Domu. Gdzie zamieszka? Amerykańskie portale opublikowały właśnie zdjęcia zabytkowego domu z 1928 roku w waszyngtońskiej Kaloramie, gdzie w styczniu ma zamieszkać prezydent Stanów Zjednoczonych.

W tym domu zamieszka Barack Obama - salon

Zabytkowy 820-metrowy domek w Kaloramie został wybudowany w 1928 roku.

Znajduje się zaledwie trzy kilometry od Białego Domu. Kalorama to popularna dzielnica wśród byłych i obecnych polityków. Charakterystyczną cechą domu, w którym ma zamieszkać Obama jest ceglana elewacja. Ma dwa kominy i wieżyczkę. W domu znajduje się dziewięć sypialni i osiem łazienek oraz dwa salony. Willę otacza też spory ogród.

W tym domu zamieszka Barack Obama - kuchnia

W sąsiedztwie mieszkają Bill i Hillary Clinton’owie. Barack Obama zdecydował się na pozostanie w Waszyngtonie i zamieszkanie w bliskiej odległości Białego Domu ze względu na córkę Sashę, która chodzi jeszcze do liceum. Przed objęciem stanowiska prezydenta Stanów Zjednoczonych rodzina Baracka Obamy mieszkała Chicago.

W tym domu zamieszka Barack Obama - sypialnia

Obecnym właścicielem willi, w której ma zamieszkać Obama jest Joe Lockhart, były sekretarz prasowy Białego Domu w administracji Billa Clintona oraz Giovanny Gray Lockhart, dziennikarka magazynu Glamour. Zdaniem amerykańskiego portalu Politico willa jest warta 5,3 mln dolarów.

Zdjęcia: AP/protothema.gr