Zabytki. Architektura. Lifestyle.

Home » Świat » Donald Trump otworzył Trump International Hotel w zabytkowym gmachu poczty

Donald Trump otworzył Trump International Hotel w zabytkowym gmachu poczty

Joan

Donald Trump, ekscentryczny miliarder i kandydat na prezydenta Stanów Zjednoczonych, otworzył właśnie nowy hotel w sieci Trump International Hotel. Ten jest wyjątkowy. Miliarder odrestaurował zabytkowy gmach centrali pocztowej w Waszyngtonie i stworzył w nim jeden z najbardziej luksusowych hoteli na świecie. Noc kosztuje 700 dolarów.

Zabytkowy budynek poczty położony jest przy Pennsylvania Avenue. To najważniejsza ulica Ameryki, ponieważ łączy Kapitol z Białym Domem. Lokalizacja była nie lada gratką dla hotelarzy i deweloperów w całej Ameryce. Pocztę wybudowano tu w 1899 roku. W 1973 roku obiekt został wpisany na Amerykańską Listę Miejsc Historycznych, co zapewnia mu ochronę. Jego częścią jest wysoka na 100 metrów wieża zegarowa, która do dziś jest drugim najwyższym budynkiem w mieście. W 1976 roku władze Waszyngtonu otrzymały w darze od Fundacji Ditchley w Anglii repliki dzwonów z Westminster Abbey w Londynie. Dzwony umieszczono na wieży i rozbrzmiewają podczas świąt federalnych, dni żałoby narodowej oraz w czwartkowe noce.

Trump International Hotel w Waszyngtonie

Kiedy w budynku przestała działać poczta, pojawiły się pytania o przyszłość gmachu. Wpis na listę dziedzictwa narodowego przesądził o jego przyszłości. Władze Waszyngtonu zdecydowały, że w budynku powinien powstać hotel i rozpoczęły się poszukiwania inwestora. Zabytkowy budynek w sąsiedztwie Białego Domu oraz Kapitolu był nie lada gratką dla hotelarzy w całej Ameryce. Z założenia miał to być najbardziej luksusowy hotel w mieście, w którym będą gościć głowy państw, gwiazdy i bogacze z całego świata.

Trump International Hotel wnętrze

W 2013 roku władze federalne ogłosiły przetarg na zagospodarowanie budynku. Zgłosiły się największe międzynarodowe sieci hoteli. Ostatecznie przetarg wygrał Donald Trump, który urządził tu Trump International Hotel. Główne wejście do hotelu przy 11th Street robi na gościach oszałamiające wrażenie. Podobnie jest z hotelowym lobby oraz salą balową.

Donald Trump zainwestował 200 mln dolarów w przebudowę zabytkowego budynku centrali pocztowej w Waszyngtonie.

– Jesteśmy tym absolutnie zachwyceni. W Waszyngtonie powstał jeden z najlepszych hoteli na świecie. Pracowaliśmy, żeby odrestaurować ten budynek i uczynić go jeszcze piękniejszym, niż na początku – powiedział Donald Trump. 12 września zgodnie z planem ukończono remont i wyposażanie obiektu. Trump zdążył otworzyć hotel jeszcze przed debatą prezydencką z Hilary Clinton.

Ten ruch przysporzył mu zarówno zwolenników, jak i przeciwników. Dla jednych Trump jest ucieleśnieniem sukcesu w biznesie, co może przełożyć się na dobre zarządzanie pogrążonego w kryzysie gospodarczym państwa.

Z drugiej strony miliarder pławiący się w luksusie jest oderwany od problemów zwykłych Amerykanów. Restaurując zabytkowy budynek poczty w centrum Waszyngtonu Donald Trump pokazał jednak, że dba o amerykańskie dziedzictwo narodowe. Nie zrobił tego charytatywnie. Noc w hotelu kosztuje aż 700 dolarów.

Zdjęcia: www.trumphotels.com