Zabytki. Architektura. Lifestyle.

Home » Lifestyle » Titanic znów popłynie w dziewiczy rejs

Titanic znów popłynie w dziewiczy rejs

Ivon

Titanic będzie wyglądał tak samo, będzie miał taki sam rozkład i taką samą liczbę pasażerów. Odmienną ma mieć jednak historię. Linie Blue Star Line budują właśnie replikę słynnego Titanica. Statek ma być gotowy w 2018 roku, by znów wypłynąć w morze. Zamiast z Europy do Nowego Jorku pasażerowie popłyną z Chin do Dubaju.

Blue Star Line zdecydowało się na budowę repliki słynnego Titanica. Statek zatonął w 1912 roku. Jego historia nadal jest jednak żywa. Replika ma być wiernym odzwierciedleniem pierwowzoru. Statek będzie miał dziewięć pięter, na których znajdzie się 840 kabin. W rejs zabierze 2400 pasażerów i 900 członków załogi. Jedyną zmianą ma być szerokość. Podyktowane jest to kwestiami bezpieczeństwa.

Titanic II, bo tak będzie się nazywał statek, musi spełniać najwyższe normy bezpieczeństwa.

Współczesne wymogi znacznie różnią się od tych sprzed 100 lat. Statek ma być wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt, co zapewni pasażerom maksymalne bezpieczeństwo. Titanic II przy wadze 40 tysięcy ton będzie miał 270 metrów długości i 53 metry wysokości. Na dziewięciu piętrach znajdą się kabiny pierwszej, drugiej i trzeciej klasy. Zachowano bowiem pierwotny podział. Oprócz kabin pasażerskich nie zabraknie pływalni, siłowni i łaźni tureckiej. Nowością będą korty, których w oryginale zabrakło. Zarówno siłownia, jak i łaźnia mają mieć wystrój nawiązujący do stylistyki epoki.

Inicjatorem budowy był Clive Palmer, australijski miliarder, do którego należą linie Blue Star Line.

Gdzie popłynie Titanic?

Właściciel statku nie zdecydował się na dziewiczy rejs z Southmpton do Nowego Jorku, podczas którego doszło do tragedii. Zginęło wówczas ponad 1,5 tys. osób. Statek zderzył się z górą lodową i zatonął. Palmer postanowił tym razem zmienić kierunek. Titanic II w pierwszy rejs wyruszy z Chin do Dubaju.

Film:
https://www.youtube.com/watch?v=V6cl3GsxS-U&ebc=ANyPxKpP2MsuckEphIvynzo-_PEFzg6BDlrzp8J-SDnZs4b4oaKv7xD4-YkZ1zlVvpojYaA-mdQDjLbXeq1S1_G6z-I_R3LT4w
Wizualizacje: http://titanic-ii.com/