Zabytki. Architektura. Lifestyle.

Home » Lifestyle » Sypialnia z obrazu Vincenta van Gogha

Sypialnia z obrazu Vincenta van Gogha

Joan

Artyści odtworzyli w Chicago sypialnię ze słynnego obrazu Vincenta Van Gogha i wystawili ją do wynajęcia w międzynarodowym serwisie Airbnb. Sypialnia robi wrażenie.

Pokój Van Gogha w Arles został namalowany w 1888 roku.

Vincent van Gogh stworzył wówczas nie jeden, ale aż trzy praktycznie identyczne obrazy. Jeden można podziwiać w Muzeum Van Gogha w Amsterdamie, drugi w Chicago, a trzeci w Paryżu.

Pokój Van Gogha w Arles

„Pokój artysty” to jeden z najbardziej znanych obrazów impresjonisty. Sypialnia, którą namalował Van Gogh znajdowała się w żółtym domu przy Placu Lamartine w Arles. Van Gogh mieszkał w nim, a mocne kolory inspirowały go w nowym etapie twórczości.

Pokój z obrazu Vincenta van Gogha do wynajęcia w Chicago

Nie wiadomo, czy dom istnieje do dziś. W sypialni Van Gogha, zamiast w Arles, można jednak spędzić noc w Chicago. Amerykańscy artyści postanowili urzeczywistnić wizję Vincenta van Gogha i odtworzyli pokój z obrazu impresjonisty. Pokój znajduje się w Chicago. Wystawiono go do wynajęcia za pośrednictwem serwisu Airbnb, w którym wynajmuje się domy i mieszkania na całym świecie.

Sypialnia z obrazu Vincenta van Gogha do wynajęcia w Airbnb

Ten pokój jest urządzony w stylu post-impresjonizmu, przypominając Francję XIX wieku. Jego meble, grafika i mocne kolory, zapewnią niezapomniane wrażenia doświadczenia” – czytamy w Airbnb.

Zdjęcia: Van Gogh’s Bedroom