Zabytki. Architektura. Lifestyle.

Świat

Zdajemy sobie sprawę, że zabytki nie istnieją tylko w Polsce, a życie nie kończy się na granicach naszego pięknego kraju :) Mnogość kultur, piękność stylów architektonicznych, pomysłowość designu, ilość niecodziennych wydarzeń oraz inspirujących osób z całego świata sprawiają, że liczba artykułów w tej kategorii będzie stale rosła. Mamy nadzieję, że ich tematyka choć trochę pozwoli na odkrycie otaczającego świata sprzed ekranu komputera czy smartfona.

 

Tokio – gdzie tu niby jest centrum?

Tokio – gdzie tu niby jest centrum?

Walizki spakowane, paszporty i bilety sprawdzone, wystarczy tylko wsiąść do samolotu i po kilkunastu godzinach zacząć zwiedzać centrum Tokio. Brzmi jak dobry plan? Nie do końca. Nie dlatego, że Tokio jest miejscem, którego nie warto zwiedzać, ale dlatego, że jest zupełnie inne niż miasta, które znamy ze świata zachodniego. Architektonicznie inne.

Czy to koniec brutalizmu w Anglii?
Świat 0

Czy to koniec brutalizmu w Anglii?

O brutalizmie pisaliśmy już nie raz, ale temat, choć kontrowersyjny, jest na tyle wdzięczny, że z chęcią poruszymy go po raz kolejny. Tym razem okazję do poruszenia tego tematu dał nam John Hayes. Brytyjczyk z partii konserwatywnej, na co dzień pracujący w departamencie transportu brytyjskiego rządu.

Pięć słynnych kradzieży dzieł sztuki
Świat 0

Pięć słynnych kradzieży dzieł sztuki

Kradzież „Damy z gronostajem” w komedii Juliusza Machulskiego pod tytułem „Vinci” lub dokonania słynnej szajki złodzieja Danny’ego Oceana przedstawione w popularnym cyklu filmów z George’m Clooney’em, Mattem Damonem i Bradem Pittem to oczywiście fikcja, ale takich, którzy postanowili zwinąć cenne dzieło sztuki było przecież w historii wielu.