Zabytki. Architektura. Lifestyle.

Świat

Zdajemy sobie sprawę, że zabytki nie istnieją tylko w Polsce, a życie nie kończy się na granicach naszego pięknego kraju :) Mnogość kultur, piękność stylów architektonicznych, pomysłowość designu, ilość niecodziennych wydarzeń oraz inspirujących osób z całego świata sprawiają, że liczba artykułów w tej kategorii będzie stale rosła. Mamy nadzieję, że ich tematyka choć trochę pozwoli na odkrycie otaczającego świata sprzed ekranu komputera czy smartfona.

 

Czy to koniec brutalizmu w Anglii?
Świat 0

Czy to koniec brutalizmu w Anglii?

O brutalizmie pisaliśmy już nie raz, ale temat, choć kontrowersyjny, jest na tyle wdzięczny, że z chęcią poruszymy go po raz kolejny. Tym razem okazję do poruszenia tego tematu dał nam John Hayes. Brytyjczyk z partii konserwatywnej, na co dzień pracujący w departamencie transportu brytyjskiego rządu.

Pięć słynnych kradzieży dzieł sztuki
Świat 0

Pięć słynnych kradzieży dzieł sztuki

Kradzież „Damy z gronostajem” w komedii Juliusza Machulskiego pod tytułem „Vinci” lub dokonania słynnej szajki złodzieja Danny’ego Oceana przedstawione w popularnym cyklu filmów z George’m Clooney’em, Mattem Damonem i Bradem Pittem to oczywiście fikcja, ale takich, którzy postanowili zwinąć cenne dzieło sztuki było przecież w historii wielu.