Zabytki. Architektura. Lifestyle.

Home » Mieszkanie » Stylowe mieszkania na Przedmieściu Świdnickim

Stylowe mieszkania na Przedmieściu Świdnickim

Ivon

Dwie historyczne kamienice w centrum Wrocławia znów zachwycają wyglądem. W odnowionych pod okiem konserwatora zabytkowych budynkach na tzw. Przedmieściu Świdnickim mieszczą się teraz luksusowe apartamenty i lokale usługowe. Projekt tak przypadł wrocławianom do gustu, że wykupili już wszystkie przewidziane do sprzedaży mieszkania.

Prace w obu kamienicach przy skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Stawowej przebiegały pod nadzorem konserwatora zabytków, który zadbał o to, by wrocławski developer zachował historyczny klimat budynków. I rzeczywiście dla inwestora ważny był każdy detal. Za projekt odpowiedzialne było biuro architektoniczne Chamielec Architekci.

– Jesteśmy dumni z efektu, który osiągnęliśmy przy ulicy Piłsudskiego we Wrocławiu. Prace wymagały konsultacji z konserwatorem zabytków. Na własny koszt pobraliśmy i zbadaliśmy próbki starych tynków tak, aby określić ich pierwotną kolorystykę – mówi Marcin Misztal, wiceprezes i2 Development S.A. – Dzięki temu przywróciliśmy historyczny odcień elewacji. Zachowaliśmy możliwie najwierniej pierwotny charakter miejsca i wygląd kamienic, ze szczególną dbałością o projekt i materiały wykończeniowe. Efektem naszej pracy są mieszkania z segmentu premium. Cieszymy się, że trud włożony w rewitalizację kamienic przy Piłsudskiego został doceniony. W niespełna kilka miesięcy sprzedaliśmy niemal wszystkie mieszkania w obu budynkach. Mieszkania z naszej oferty wyróżniają się bardzo wysokim standardem wykończenia oraz atrakcyjną lokalizacją.

Odnowione kamienice przy ul. Piłsudskiego 89 i 91 zlokalizowane są na Przedmieściu Świdnickim, gdzie niektóre z budynków Wrocławia pochodzą jeszcze z XIX wieku.

W sąsiedztwie znajduje się m.in. historyczny gmach Naczelnej Organizacji Technicznej przy Piłsudskiego 74 , czy Teatr Muzyczny Capitol. Założeniem projektu było więc zachowanie historycznego klimatu okolicy, elewacji i wnętrz wraz zastosowanie nowoczesnych rozwiązań mieszkaniowych.

Luksusowe apartamenty w centrum Wrocławia

Kamienica przy Piłsudskiego 91 utrzymana jest w stylu neoklasycyzmu z elementami neorenesansu, znajdują się 23 lokale, w tym studia o powierzchniach od 24,94 mkw., mieszkania dwupokojowe od 35,51 mkw. oraz mieszkania 4-pokojowe od 80,81 mkw. Na parterze znajdują się dwa lokale usługowe – jeden z nich, zlokalizowany w przyziemiu czeka cały czas na najemcę.

We wnętrzach Piłsudskiego 89 mieszczą się 22 mieszkania (wszystkie zostały już sprzedane), w tym także lokale typu „studio” o powierzchni od 21,22 mkw., mieszkania dwupokojowe od 51,16 mkw. oraz mieszkania 3-pokojowe od 45,77 mkw. Parter przeznaczono na lokale usługowe o powierzchni 140,86 mkw.