Zabytki. Architektura. Lifestyle.

Home » Lifestyle » Stolik dla miłośników kina i unikatowych mebli!

Stolik dla miłośników kina i unikatowych mebli!

Dariusz Sapa

Jeżeli nieraz marzyliście o ukazaniu swojej miłości do filmów poprzez domowy wystrój lub jesteście fanami unikatowych mebli, które za sprawą swojego wyglądu mogą ożywić wnętrze każdego mieszkania, to teraz macie idealną okazję.

Dzieło Christophera Nolana pt. „Incepcja” z 2010 roku wywarło na wielu widzach ogromne wrażenie. Historia, w której ludzie za pomocą technologii wchodzą w świat snów, sprawiła, że dostaliśmy obraz, w którym nic nie jest do końca tym, czym się wydaje. Dzięki temu film zyskał wiele scen, które zapadły w pamięci.

Kadr z filmu Incepcja

Poruszony tymi imponującymi obrazami, projektant Stelios Mousarris zdecydował się wykonać stolik przypominający swym wyglądem najbardziej znaną scenę z amerykańskiego filmu.

Na wygląd „Wave City Coffee Table”, bo taką właśnie nazwę nosi ten mebel, składają się szczegółowo wykonane budynki i ulice. Ich zakrzywiona przestrzeń, przypominająca falę, sprawia, że ten miejski pejzaż wydaje się żywcem wyciągnięty z filmu Nolana. Stolik zbudowany jest z drewna i stali, a do jego wykonania użyto technologii druku 3D. Pomimo tak ciekawej konstrukcji, sam mebel jest całkowicie funkcjonalny i wytrzymały, dzięki czemu spełnia wszystkie codzienne zadania, a jego właściciel nie musi się martwić, o zapadnięcie się konstrukcji pod ciężarem trzymanych na nim rzeczy.

„Wave City Coffee Table” Stelios Mousarris

Inspirowany Incepcją mebel kosztuje co prawda aż 8500 euro, ale dzięki niemu zyskamy przedmiot, który jest na tyle wyjątkowy, że nada unikatowy styl każdemu wnętrzu, a jego wygląd wywrze na każdym ogromne wrażenie.