Zabytki. Architektura. Lifestyle.

Home » Lifestyle » Starwood odnowi zabytkowe kubańskie hotele

Starwood odnowi zabytkowe kubańskie hotele

Ivon

Amerykańska spółka Starwood Hotels and Resorts, która zarządza hotelami na całym świecie, wprowadza się na Kubę. Przedstawiciel firmy, Jorge Giannattasio, ogłosił właśnie, że przeprowadzi remont trzech kolonialnych budynków. Hotele, po remoncie, mają zostać otwarte pod koniec 2016 roku.

Starwood Hotels and Resorts, który jest właścicielem m.in. sieci hoteli Sheraton rozpoczął ekspansję na Kubie.

Za projekt odpowiedzialny jest przedstawiciel na Amerykę Środkową i Południową, Jorge Giannattasio. Spółka chce w tym roku wyremontować trzy zabytkowe obiekty, w których mieszczą się słynne kubańskie hotele. Chodzi o Quinta Avenida, Santa Isabel i Inglaterra. Ten ostatni jest znany ze względu na niezwykłą architekturę, która przypomina o kolonialnej świetności wyspy. Hotel Inglaterra otwarto w 1875 roku. Sercem obiektu jest kawiarnia Gran Café el Louvre, w której przesiadywali muzycy, poeci i pisarze z całego świata. Hotel w neoklasycystycznym stylu, ma niezwykłe wnętrza. Znajdziemy w nich zarówno motywy marokańskie, francuskie, jak i hiszpańskie.

Po remoncie hotele mają działać pod nową marką. Santa Isabel oraz Inglaterra staną się częścią sieci Starwood Luxury Collection. Z kolei największy z hoteli, Quinta Avenida, będzie działać pod szyldem Four Points Sheraton.

Zabytkowymi obiektami na Kubie interesują się już kolejne hotelarskie spółki m.in. Mariott International. Nic dziwnego. Kuba jest jedną z najchętniej odwiedzanych wysp na świecie.

Zdjęcia: CC