Zabytki. Architektura. Lifestyle.

Home » Lifestyle » Samochód Johna Lennona wystawiony na sprzedaż

Samochód Johna Lennona wystawiony na sprzedaż

Ivon

Londyński dom aukcyjny RM Sotheby’s wystawił na aukcję Austina Princess z 1956 roku, legendarny samochód Johna Lennona, który pamiętamy z teledysku „Imagine”. Jaką cenę osiągnie ten popularny wśród brytyjskich gwiazd model i ulubione auto Beatlesów? Dowiemy się już 7 września.

Samochód Johna Lennona, który kupił w sierpniu 1971 roku wystawiło na licytację Austin Rock and Roll Car Museum, które ma pojazd w swoich zbiorach od 2008 roku.

RM Sotheby's wystawił na aukcję Austina Princess z 1956 roku

Auto wciąż posiada pięć foteli lotniczych, które zamówił sobie Lennon, kupujący otrzyma w komplecie także oryginalny dowód rejestracyjny pojazdu i dokument zakupu podpisany przez Lennona.
 Austin Princess był ulubionym środkiem transportu całego zespołu The Beatles. Muzycy wielokrotnie uciekający przed fanami niezwykle cenili sobie tylne drzwi, przez które szybko chowali się w samochodzie, a także przestronność auta.

Samochód Johna Lennona siedzenia z tyłu

Szacuje się, że cena tego auta może osiągnąć nawet 250 tys. funtów. Część dochodów ze sprzedaży zostanie przekazana na UNICEF, który był ulubioną organizacją Johna Lennona. Część pieniędzy trafi do innych organizacji charytatywnych, w tym do Make A Wish America i Dell Children’s Medical Center.

Zdjęcia: RM Sotheby’s