Zabytki. Architektura. Lifestyle.

Home » Lifestyle » Jest Cognac Watch, będzie Rum Watch

Jest Cognac Watch, będzie Rum Watch

Ivon

Skoro można zamknąć w zegarku kroplę najstarszego koniaku świata, to dlaczego nie pójść o krok dalej i nie ukryć w nim najstarszego rumu, datowanego na rok 1780? Wealth Solutions, polska firma specjalizująca się w sprzedaży przedmiotów kolekcjonerskich już uruchomiła zapisy dla zainteresowanych nabyciem jednego ze stu Rum Watch.

Właściciele 40 unikalnych zegarków Cognac Watch mogą pękać z dumy. Organizacja Guinness World Records™ oficjalnie potwierdziła, że butelka koniaku Gautier 1762 jest najstarszym koniakiem sprzedanym na aukcji publicznej. Butelka, wykonana z ręcznie dmuchanego szkła, zakorkowana i opatrzona woskową pieczęcią oraz oklejona ręcznie opisaną etykietą, należała wcześniej do kolekcji europejskiego konsultanta francuskich win z lat 1920-1960. W 2014 roku 250-letni trunek kupiła firma Wealth Solutions.

Kropla tego koniaku znajduje się w każdym zegarku z limitowanej edycji, która powstała przy współpracy ze szwajcarską manufakturą Armin Strom. Claude Greisler, główny zegarmistrz firmy, zaprojektował specjalną kapsułę, w której ukryto historyczny koniak. Wszystkie egzemplarze zostały sprzedane w trakcie przedsprzedaży poprzedzającej oficjalną premierę zegarka.

Firma Wealth Solutions idzie za ciosem i chce stworzyć kolekcję, tym razem stu mechanicznych zegarków Rum Watch z kroplą rumu Harewood z 1780 r.

226 butelek rumu wyprodukowanego na Karaibach w 1780 roku sprowadził do swojej angielskiej posiadłości w Leeds, książę Harewood. 16 butelek z tej kolekcji sprzedano na aukcji za ponad 135 tys. funtów.

Zdjęcia: Wealth Solutions