Zabytki. Architektura. Lifestyle.

Home » Świat » Rosja zaprasza: Poznaj całą historię

Rosja zaprasza: Poznaj całą historię

Ivon

Słyszeliście o powiedzeniu „to tylko wierzchołek góry lodowej”? To koncepcja fenomenalnej kampanii reklamowej Państwowego Muzeum Architektury Schusev w Moskwie. Rosjanie zachęcają do odwiedzenia zabytków architektury, obiecując, że turyści odkryją znacznie więcej, niż to co widać na powierzchni.

Państwowe Muzeum Architektury Schusev odsłania tajemnice swoich zabytków.

Na potrzeby kampanii agencja kreatywna Saatchi&Saatchi stworzyła obrazy rosyjskich zabytków, które ciągną się w głąb ziemi. Plakaty architektury w nowej odsłonie mają zachęcić turystów do odwiedzenia Moskwy.

Muzeum znajduje się w samym sercu miasta. Na wystawie stałej możemy zobaczyć m.in. grafiki z X i XI wieku, grafiki z XVIII i XIX wieku, meble, oświetlenie, tkaniny, gobeliny, drewniane rzeźby ludowe, freski, obrazy, pocztówki, a także materiały budowlane, rzeźby i płaskorzeźby z rozbieranych budynków, archiwum architektonicznych materiałów fotograficznych i archiwum książek poświęconych architekturze.

Agencja kreatywna Saatchi&Saatchi jest jedną z największych na świecie. Przygotowywała kampanie dla międzynarodowych marek m.in. Procter&Gamble czy Coca-Cola. Agencja jest znana przede wszystkim z bardzo niekonwencjonalnych i emocjonalnych projektów. Taka jest też kampania moskiewskiego muzeum.

Kolekcja Państwowego Muzeum Architektury Schusev odzwierciedla tysiącletnią historię architektury Rosji. Kluczem kampanii są historyczne budynki, symbole Rosji m.in. Katedra św. Bazylego, Uniwersytet Moskiewski i Teatr Bolszoj. Agencja Saatchi&Saatchi na ich podstawie stworzyła fenomenalne obrazy, które pokazują, że znane nam zabytki są tylko wierzchołkiem góry lodowej. Prawdziwa historia kryje się pod powierzchnią.

To metafora, która ma zachęcić turystów do odwiedzenie Rosji i poznania historii rosyjskiej architektury. Władze muzeum przekonują, że prawdziwe tajemnice można odkryć dopiero w środku.

Obrazy z kampanii pojawiły się na billboardach, w prasie rosyjskiej i zagranicznej, a także na naklejkach w moskiewskim metrze.

Zdjęcia: Schusev State Museum of Architecture Moscow