Zabytki. Architektura. Lifestyle.

Home » Lifestyle » 55 lat temu kupił Rolexa za 100 dolarów. Dzisiaj jest wart 700 razy tyle

55 lat temu kupił Rolexa za 100 dolarów. Dzisiaj jest wart 700 razy tyle

Dariusz Sapa

Kupowanie zegarków się opłaca. Poznaj historię posiadacza Rolexa GMT Master. Rolex GMT Master to nie tylko wartość historyczna, ale również kolekcjonerska. Przekonał się o tym jego właściciel.

Niepozorny Rolex GMT Master jest dziś wart 70.000 dolarów

Typ inwestycji, kiedy to ludzie kupują unikatowe przedmioty, aby sprzedać je po jakimś czasie z ogromnym zyskiem zaczyna zyskiwać na wartości i na znaczeniu. Dobra takie jak whisky i wina, dzieła sztuki, zabytkowe samochody, czy też biżuteria coraz bardziej kuszą osoby szukające zysków. Pomimo, że inwestycja jest niepewna, to wystarczy być odpowiednio cierpliwym, a zysk (o ile ma się szczęście) ze sprzedaży posiadanego przedmiotu może przewyższyć nawet kilkudziesięciokrotnie cenę zakupu. Jednak historia zna wiele przypadków, kiedy to na pozór zwykły obiekt, okazywał się praktycznie bezcennym okazem, wzbogacając jego właściciela o pokaźną sumą pieniędzy.

Rolex GMT Master 1960 rok

Taki jest właśnie przypadek posiadacza Rolexa GMT Master z roku 1960, którego historie prezentuje poniższy film. Właściciel zegarka, posłuchawszy polecenia przełożonego, nabył go pod koniec służby wojskowej w Niemczech – nie pozbywszy się żadnego elementu z zestawu, który kupił, trzymał przez 50 lat wszelkie dokumenty i części z nim związane. Troska o to, choć jak sam właściciel przyznaje – zupełnie bezcelowa, przyniosła mu wielkie szczęście. Na filmie zawarto historię zegarka oraz reakcje właściciela na kwotę, na jaką obecnie wycenia się jego czasomierz wraz ze wszystkimi prezentowanymi dodatkami.

Kto wie, może sami jesteśmy w posiadaniu przedmiotów, które za jakiś czas zyskają dużą wartość? Może więc warto porozglądać się po mieszkaniu i przejrzeć piwnice lub strych – przy dużym szczęściu można trafić na równie ciekawy obiekt co Rolex GMT Master.

Zdjęcia: Antiques Roadshow

Sklep z zegarkami