Zabytki. Architektura. Lifestyle.

Home » Polska » Łódź » Przetarg na budowę łódzkiego Orientarium unieważniony

Przetarg na budowę łódzkiego Orientarium unieważniony

Dariusz Sapa

Ekspert odpowiedzialny za przeprowadzenie przetargu był powiązany z jednym z oferentów. Przetarg prawdopodobnie zostanie powtórzony, co spowoduje znaczne opóźnienia.

Miejski Ogród Zoologiczny zdecydował unieważnić przetarg na budowę Orientarium. Spółka została oszukana i wprowadzona w błąd przez zewnętrznego eksperta, który był odpowiedzialny za przygotowania do przetargu oraz był członkiem komisji przetargowej.

Spółka skierowała do prokuratury doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez te osobę, które polegało na działaniu na szkodę spółki i narażenie jej na niebezpieczeństwo znacznej szkody majątkowej.

Ostateczną decyzję o tym, czy przetarg będzie trzeba powtórzyć, czy jego wynik zostanie mimo to utrzymany, najprawdopodobniej podejmie sąd, czyli Krajowa Izba Odwoławcza.

Pomysł na powstanie Orientarium zrodził się niespełna rok temu. W obiekcie zwiedzający mieliby zobaczyć m.in. pantery, gibony, makaki, słonie indyjskie, niedźwiedzie malajskie oraz gigantyczne akwarium z rekinami i rafą koralową. Miał to być pierwszy tego typu obiekt w Europie.

Budowa Orientarium miała rozpocząć się w jesienią tego roku. Pierwsi odwiedzający mieli zwiedzić obiekt w 2018 r.

Więcej o projekcie Orientarium Łódź

Źródło: Radio Łódź