Zabytki. Architektura. Lifestyle.

Home » Świat » Przebudują tereny wokół Muzeum Historii Naturalnej

Przebudują tereny wokół Muzeum Historii Naturalnej

Ivon

Koniec ze staniem w gigantycznych kolejkach do londyńskiego Muzeum Historii Naturalnej. Dwa biura architektoniczne opracowały projekt przebudowy terenów wokół obiektu. Prace mają się rozpocząć jeszcze jesienią 2016 roku, a zakończyć do 2020.

Projekt dwóch biur architektonicznych (Niall Mclaughlin Architects i Kim Wilkie), które w 2014 roku wygrały przetarg na przebudowę okolic Muzeum Historii Naturalnej jest podzielony na trzy części.

Muzeum Historii Naturalnej projekt

W ramach pierwszej części pomiędzy Cromwell Road, a Exhibition Road ma powstać nowy plac w miejscu, gdzie gromadzą się największe tłumy turystów czekających w kolejce do zwiedzania muzeum. A jest ich naprawdę sporo, bo każdego roku Muzeum Historii Naturalnej zwiedza 5 mln osób. Powstanie też nowe wejście do muzeum, od strony stacji metra South Kensington, które będzie prowadziło krużgankami do głównego budynku. Trzecim elementem jest nowy ogród, trzy razy większy od tego, który sąsiaduje z muzeum obecnie. Zobaczymy tu typowe angielskie zwierzęta i rośliny. Projektanci chcą też przenieść na zewnątrz słynny szkielet diplodoka, który od ponad 30 lat wita turystów po wejściu do muzeum.

Muzeum Historii Naturalnej Londyn

– Projekt ma ułatwić wejście do budynku i jednocześnie zmniejszyć kolejkę oczekujących – przekonują architekci z Niall Mclaughlin Architects. – Istniejące teraz zewnętrze przestrzenie zostaną połączone w serię otwartych krużganków. Wszystkie części projektu stworzą połączenie pomiędzy światem zewnętrznym, wystawami i interaktywnym muzeum w środku.

Muzeum Historii Naturalnej, które posiada ponad 70 milionów eksponatów, zostało zaprojektowane przez architekta Alfreda Waterhouse’a. Prace budowlane rozpoczęto w 1873 roku, a zakończono je w 1880. Oficjalne otwarcie odbyło się w 1881 r.

Wizualizacje i zdjęcia: Niall Mclaughlin Architects/ Kim Wilkie, Aleksander Tylman