Zabytki. Architektura. Lifestyle.

Home » Polska » Przebudowa elektrowni w Manufakturze

Przebudowa elektrowni w Manufakturze

Joan

Dawny budynek elektrowni na rynku Manufaktury zmieni swoją funkcję, a co za tym idzie także wygląd. Właśnie rozpoczęła się przebudowa zabytkowego obiektu, który został zasłonięty rusztowaniami z siatką. Co będzie się pod nią działo?

Dawna elektrownia znów będzie tętnić życiem. W środku powstaną bowiem nie jeden, ale aż cztery lokale. Dzięki temu dawna elektrownia będzie czynna od rana do później nocy. Zmiana funkcji wymaga nie tylko przebudowy wewnątrz obiektu, ale także zmian na elewacji. Luksfery zastąpią duże przeszklenia.

– Ekipa remontowa, oczywiście pod ścisłym nadzorem Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, wymieni dotychczasowe luksfery na ramy okienne z szybami. Zabieg ten sprawi, że goście lokali rozrywkowych w budynku elektrowni będą mogli rozkoszować się widokiem rynku Manufaktury niemal o każdej porze – mówi Agnieszka Danowska, rzecznik prasowy Manufaktury.

Wewnątrz elektrowni mają powstać cztery lokale: kawiarnia Cafe Manu, w której będzie można napić się porannej kawy, a nad nią Piano Bar z widokiem na rynek. Od strony wschodniej będzie można wejść do nowej restauracji i klubu czynnego w weekendy.

Cały budynek należy obecnie do jednego najemcy, co ma zapewnić utrzymanie spójnego stylu i charakteru zabytkowego obiektu.

– W wystroju wnętrz królować będzie styl industrialny połączony z nowoczesnością, ale z poszanowaniem tradycji i historii miejsca – mówi Danowska.

Otwarcie kompleksu rozrywkowego w budynku elektrowni zaplanowano na połowę września.

Zdjęcia: CH Manufaktura