Zabytki. Architektura. Lifestyle.

Poznań

Szlakiem wielkopolskich zamków

Szlakiem wielkopolskich zamków

Stare zamki, z których część zachowała się do naszych czasów jedynie w postaci malowniczych ruin to bezsprzecznie jedna z największych atrakcji turystycznych tego regionu Polski. Po spacerze po zabytkowym Poznaniu zapraszamy na kolejną wędrówkę, tym razem szlakiem wielkopolskich zamków. Niemal z każdym z nich wiąże się ciekawa legenda…

Spacer po zabytkowym Poznaniu
Polska 0

Spacer po zabytkowym Poznaniu

Wielkopolska przyciąga turystów wieloma zabytkami, w tym malowniczymi ruinami starych zamków. Stolica regionu – Poznań – też ma zwiedzającym sporo do zaoferowania. Wybraliśmy pięć zabytków, które warto zobaczyć, pamiętajcie jednak, że wyjątkowych pamiątek przeszłości, także tych architektonicznych, znajduje się tutaj znacznie więcej.

„Rudy 102” czeka na remont

„Rudy 102” czeka na remont

Poznaniacy zbierają pieniądze na remont legendarnego czołgu „Rudy 102”, bez którego nie byłoby przygód bohaterów serialu „Czterej pancerni i pies”. Tymczasem jego bliźniak, radziecki czołg T-34, od lat 70. stacjonujący w Kołobrzegu, trafił właśnie do warsztatu i już w lipcu zostanie odresturowany i uruchomiony.

Dworzec Główny Poznań – reaktywacja
Polska 0

Dworzec Główny Poznań – reaktywacja

Jest szansa, że pasażerowie wrócą na nieczynny od pięciu lat Dworzec Główny Poznań. Władze miasta i przedstawiciele PKP S.A. postanowiły na nowo zagospodarować tereny po dawnym budynku dworca. Jedną z dwóch koncepcji, opracowanych przez warszawskich architektów, wybiorą sami poznaniacy w trakcie konsultacji społecznych.