Zabytki. Architektura. Lifestyle.

Home » Polska » Polska premiera Armin Strom Cognac Watch

Polska premiera Armin Strom Cognac Watch

Ivon

Pod koniec kwietnia odbędzie się polska premiera Armin Strom Cognac Watch – szwajcarskiego zegarka z kroplą najstarszego na świecie koniaku, który wiosną prezentowano w Bazylei podczas dziewiątej edycji Baselworld – jednych z największych targów zegarków i biżuterii.

Armin Strom Cognac Watch to pierwszy szwajcarski zegarek mechaniczny, we wnętrzu którego kryje się alkohol.

W specjalnej kapsule ukryto najstarszy koniak na świecie – Gautier z 1762 roku. Zegarek powstał dzięki współpracy szwajcarskiej manufaktury Armin Strom oraz polskiej firmy Wealth Solutions, specjalizującej się w budowaniu kolekcji rzadkich alkoholi.

Zegarki Cognac Watch, dostępne wyłącznie w ofercie firmy Wealth Solutions, zostały wprowadzone na rynek w limitowanej edycji, liczącej zaledwie 40 egzemplarzy. Polska premiera odbędzie się 26 kwietnia w budynku Cosmopolitan Twarda 4 w Warszawie.

– Miejsce to wybrano nieprzypadkowo. Ten wysokościowy budynek apartamentowy, podobnie jak Cognac Watch, łączy w sobie najwyższą jakość i technologiczny kunszt. To również miejsce, które słynie z wyjątkowych wydarzeń kulturalnych. W zeszłym roku były to m.in.: koncert Anny Marii Jopek, retrospektywny wernisaż fotografii Ryszarda Horowitza, czy wystawa wybranych prac pochodzących z prywatnej kolekcji Jankilevitsch Collection – zaznacza Piotr Suchodolski z firmy Wealth Solutions.

Podczas kwietniowej premiery oprócz prezentacji zegarka Cognac Watch, przewidziany jest pokaz sztuki zegarmistrzowskiej w wykonaniu Claude’a Greislera – głównego zegarmistrza manufaktury Armin Strom oraz prezentacja kolekcji firmowej Wealth Solutions, w której znajdują się jedne z najstarszych na świecie whisky oraz koniaki pochodzące z przełomu XVIII i XIX w. W programie imprezy znajduje się także pokaz sztuki barmańskiej w wykonaniu mistrzów świata w style flair, degustacja koniaków i koktajli opartych na tym trunku oraz koncert Katarzyny Lins.

Partnerami wydarzenia zostali: Cosmopolitan, Bentley, Francusko-Polska Izba Gospodarcza oraz Book of Luxury.

Zdjęcia: Wealth Solutions
Film:https://www.youtube.com/watch?v=xF7Dv5JeqLA