Zabytki. Architektura. Lifestyle.

Home » Lifestyle » Pokaz Fendi w Fontannie di Trevi

Pokaz Fendi w Fontannie di Trevi

Joan

Fendi świętował w Rzymie 90–lecie marki. Z tej okazji zorganizowano wyjątkowy pokaz. Modelki chodziły po wybiegu w zabytkowej Fontannie di Trevi, którą odrestaurowano w zeszłym roku właśnie dzięki dotacji z włoskiego domu mody Fendi.

Tuż po zakończonym tygodniu mody haute couture projektanci, modelki i miłośnicy mody wyruszyli do Rzymu, gdzie Fendi świętował 90-lecie. Karl Lagerfeld, dyrektor artystyczny marki, zaskoczył wszystkich. Jubileuszowy pokaz nazwany „Legends and Fairy Tales” odbył się w zabytkowej Fontannie di Trevi. Modelki kroczyły po transparentnym wybiegu ustawionym na wodzie. Wyglądały, jakby kroczyły po wodzie. Kolekcja inspirowana była książką “East of The Sun and West of The Moon”. Ilustracje z książki zostały przeniesione na kreacje.

Pokaz Fendi w Fontannie di Trevi

Na widowni nie zabrakło wiernych fanek marki m.in. Kate Hudson, czy Kasi Smutniak. Na wybiegu z kolei pojawiły się prawdziwe gwiazdy m.in. Bella Hadid i Kendall Jenner. Wśród modelek była też jedna Polka – Julia Banaś.

Pokaz Fendi w Fontannie di Trevi można było obejrzeć spacerując po Rzymie, albo w Internecie. Wydarzenie było bowiem transmitowane na You Tube.

Pokaz Fendi w Fontannie di Trevi zachwycił świat mody. Karl Lagerfeld zadbał o bajkową oprawę. Miejsce to jest dla domu mody szczególne. W zeszłym roku firma przeznaczyła dwa i pół miliona euro na renowację pięciu rzymskich fontann, w tym słynną Fontannę di Trevi, która uznawana jest za jeden z symboli Wiecznego Miasta. Fontanna od dawna wymagała remontu. Podczas konserwacji wyczyszczono rzeźby, fasadę fontanny, wypełniono żłobienia, a także pokryto specjalnym preparatem złote inskrypcje. Renowacja trwała 17 miesięcy. Fontanna di Trevi zaczęła działać ponownie pod koniec 2015 roku.

Wcześniej Fendi wyremontował kompleks Quattro Fontane m.in. fontannę Via delle Quattro oraz Via del Quirinale. Wszystko w ramach projektu domu mody Fendi for Fountains. Jego inicjatorką była Silvia Fenturini Fendi.

Zdjęcia: idonna.it/fendi90years.com