Zabytki. Architektura. Lifestyle.

Home » Lifestyle » Pióro Cognac Pen dla koneserów szlachetnych trunków

Pióro Cognac Pen dla koneserów szlachetnych trunków

Ivon

Kapsułę z najstarszym koniakiem na świecie – Gautier 1762 można zamknąć nie tylko we wnętrzu zegarka, ale także pióra. Rozpoczęła się właśnie sprzedaż limitowanej edycji 110 piór Cognac Pen. Każde z nich ma korpus wykonany z dębowego drewna, bo tylko w beczkach z takiego drewna może leżakować prawdziwy koniak.

Cognac Pen, pióro, które oprócz atramentu ma też w środku kapsułę z historycznym trunkiem, powstał w słynnej włoskiej manufakturze Montegrappa.

Montegrappa znana jest z wyrobu misternie wykonanych piór wiecznych, zegarków, spinek do mankietów i innych luksusowych przedmiotów. Początki firmy sięgają 1912 r., kiedy to w Bassano del Grappa powstała fabryka złotych stalówek i piór wiecznych. Zakład ulokowano w prowincji Vicenza, jednym z najstarszych i najsłynniejszych regionów w jubilerskim świecie.

Cognac Pen w srebrnej wersji

Trunek ukryty w skuwce Cognac Pen dostarczyła firma Wealth Solutions, która wcześniej wymyśliła linię Spirit Watches – zegarków z kapsułami wypełnionymi rzadkimi i bardzo starymi trunkami. Od 2014 roku firma jest właścicielem trunku, który pamięta czasy, gdy w Rzymie odsłonięto fontannę di Trevi, w Rosji cesarzową została Katarzyna II, a we Francji Jean-Jacques Rousseau wydał drukiem „Umowę społeczną”.

– Nasze poszukiwania unikatowości na rynku przedmiotów kolekcjonerskich zaprowadziły nas do świata wiecznych piór oraz do manufaktury Montegrappa. To jeden z najbardziej poważanych wytwórców w tej branży i nie powinno dziwić, że świetnie wykonał swoją pracę w ramach projektu Cognac Pen i potrafił naszej idei nadać realne kształty – powiedział Maciej Kossowski, prezes Wealth Solutions, firmy która ma w ofercie najlepsze unikalne trunki, dzieła sztuki i inne przedmioty kolekcjonerskie. – Cognac Pen pasuje zresztą idealnie do kolekcji przyborów do pisania, jaką mogłem zobaczyć w siedzibie firmy w Bassano i wierzę, że efekt naszej kooperacji to prawdziwa gratka zarówno dla miłośników rzadkich trunków, jak również wyjątkowych piór wiecznych.

Cognac Pen w złotej wersji

Korpus i skuwka Cognac Pen wykonano z drewna dębowego i ma to związek z obowiązującym we Francji prawem, zgodnie z którym tylko z tego gatunku drewna można wytwarzać beczki, wykorzystywane do leżakowania koniaku. Na korpusie pióra umieszczono dekoracyjne elementy z motywami winnymi. Stalówka została wykonana ze srebra najwyższej próby (100 egzemplarzy) lub złota (10 egzemplarzy). Kupujący mogą również wybrać grubość stalówki od F do B, a pióro może być napełniane za pomocą naboju lub konwertera. Długość pióra w wersji męskiej wynosi 155,5 mm, a w damskiej 130 mm.

Foto: Wealth Solutions