Zabytki. Architektura. Lifestyle.

Home » Domy » Pierre Cardin sprzedaje Le Palais Bulles

Pierre Cardin sprzedaje Le Palais Bulles

Ivon

Legendarny projektant mody Pierre Cardin znów wystawił na sprzedaż swoją letnią rezydencję w południowej Francji. Futurystyczny Le Palais Bulles, w którym od podłogi po sufit nie znajdziemy ani jednej prostej ściany, roztacza się na wzgórzu Masywu Estérel na Lazurowym Wybrzeżu.

Ten dom jest jak ciało kobiety, tu wszystko jest absolutnie zmysłowe” – mówił Pierre Cardin o rezydencji Le Palais Bulles.

Rezydencja Le Palais Bulles na sprzedaż

Rezydencję projektant kupił w 1991 roku, po śmierci pierwszego właściciela, przemysłowca Pierra Bernarda. To on pod koniec lat 70. zlecił budowę awangardowego Le Palais Bulles. Węgierski architekt, który podjął się zaprojektowania zespołu budynków bez kątów prostych, chciał wrócić do korzeni, do czasów, kiedy nasi przodkowie mieszkali w jaskiniach. Lubił mawiać, że „Linia prosta jest agresją w naturze” i tak na działce o powierzchni ponad 8 tys. mkw powstało 10 luksusowych przypominających kule jaskiń, 3 baseny i amfiteatr mogący pomieścić 500 osób. Budowa została zakończona już po śmierci Bernarda. Pierre Cardin był więc pierwszym właścicielem, który zamieszkał w ukończonym Le Palais Bulles, tu organizował liczne pokazy mody, luksusowe przyjęcia oraz wystawy kolekcji mebli, dzieł sztuki i wzornictwa przemysłowego.

Pierre Cardin sprzedaje Le Palais Bulles

Choć Christie’s International Real Estate i Michaël Zingraff Real Estate nie ujawniają ceny nieruchomości, nieoficjalnie mówi się, że może to być nawet ok. 500 mln dolarów. Rok temu, gdy nie udało się sprzedać pałacu pojawiła się oferta wynajmu. Za jedną noc trzeba było zapłacić około tysiąca dolarów.

Zdjęcia: palaisbulles.com