Zabytki. Architektura. Lifestyle.

Home » Lifestyle » Były agent 007 – Pierce Brosnan ambasadorem Rum Watch

Były agent 007 – Pierce Brosnan ambasadorem Rum Watch

Ivon

Pierce Brosnan, dawny agent 007, został ambasadorem szwajcarskiej marki zegarków Speake-Marin, która wypuściła na rynek, wspólnie z polską firmą Wealth Solutions, limitowaną edycję zegarków Rum Watch z zatopioną kroplą najstarszego rumu świata.

Przygoda Pierce’a Brosnana ze szwajcarską manufakturą zegarków mechanicznych zaczęła się od przyjaźni popularnego aktora z twórcą zakładu Peterem Speake-Marinem oraz fascynacji tworzonymi przez niego zegarkami. Ich znajomość zaczęła się na planie filmu „Ocalona” w 2014 roku, w którym Brosnan zagrał rolę zegarmistrza – zabójcy. Peter Speake-Marin cierpliwie przygotowywał aktora do roli i wprowadzał go w tajniki sztuki zegarmistrzowskiej. Przyjaźń, która się zrodziła między panami sprawiła, że od 2015 roku Pierce Brosnan jest ambasadorem manufaktury Speake-Marin, a obecnie bierze udział w promocji Rum Watch.

Rum Watch to pierwszy szwajcarski zegarek z kroplą rumu umieszczoną w jego wnętrzu.

Alkohol ten jest najstarszym rumem na świecie i pochodzi z 1780 roku. Jego nazwa – Harewood Rum – pochodzi od nazwy posiadłości w środkowej Anglii, na terenie której został odkryty podczas inwentaryzacji piwnicznych pomieszczeń pałacu w 2011 roku.

W 2015 roku polska firma Wealth Solutions, która specjalizuje się w sprzedaży rzadkich alkoholi, dzieł sztuki i przedmiotów kolekcjonerskich kupiła butelkę tego historycznego rumu. Dzięki jej współpracy ze szwajcarską manufakturą zegarków Speake-Marin, wiekowy rum trafił do wnętrza zegarka Rum Watch. Tak powstała limitowana edycja zegarków licząca zaledwie 100 złotych lub tytanowych egzemplarzy.

Zdjęcia: Wealth Solutions