Zabytki. Architektura. Lifestyle.

Home » Lifestyle » Pałac w Orłowie zaprasza do krainy czarów

Pałac w Orłowie zaprasza do krainy czarów

Ivon

Barokowo-rokokowy pałac w Orłowie, w którym w czasie II wojny światowej stacjonował oddział Gestapo, został wyremontowany i przekształcony w hotel, w którym panuje bajkowy klimat rodem z „Alicji w Krainie Czarów”. XVIII-wieczny budynek jest jednym z najstarszych zabytków miasta i pierwszym wpisanym do rejestru zabytków.

Quadrille Conference&Spa to kompleks pałacowo-parkowy zlokalizowany 
w najpiękniejszej dzielnicy Gdyni – Orłowie. Właścicielki nieruchomości zainspirowane powieścią Lewisa Carrolla nazwały kompleks na cześć kadryla, który w „Alicji w Krainie Czarów” tańczyli Żółwiciel i Gryfon z homarami. Ale nie jest to jedyne odniesienie do bajkowych klimatów, bo powieść była ulubioną lekturą w dzieciństwie właścicielek.

Pałac w Orłowie łazienka

Nad bajkowymi przestrzeniami pałacyku w Dolinie Kaczej pracowali trójmiejscy artyści Ewa i Arkadiusz Hronowscy oraz architekt Magdalena Czauderna. We wnętrzach znajdziemy takie odniesienia do powieści, jak biało-czarne szachownice na podłodze, czy białe króliki wyskakujące z kapeluszy pod sufitem restauracji. Do dyspozycji gości jest 12 apartamentów lub pokój na poddaszu, 21 pokoi klasy biznes, sala konferencyjna na 80 osób, restauracja autorska „Biały królik” oraz SPA. Całość otoczona jest 3-hektarowym parkiem.

Pałac w Orłowie pokój

Odrestaurowany XVIII-wieczny pałac w Orłowie, jest jednym z najstarszych zabytków Gdyni.

Od 1730 roku należał do rodziny von Krockow, potem przeszedł w ręce Wilhelma von Brauchitsch’a – gdańskiego landrata, wyższego radcy rejencyjnego i tajnego radcy w Koszalinie. W latach dwudziestych majątek kupił Salomon Julius Jewelowski, senator i kupiec z Wolnego Miasta Gdańska. W czasie II wojny światowej w pałacu stacjonował oddział Gestapo, a po wojnie znajdowała się tu Szkoła Ogólnokształcąca Stopnia Podstawowego i Licealnego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci im. Bolesława Bieruta (potem I Liceum Ogólnokształcące, od 1991 roku I Akademickie Liceum Ogólnokształcące). Zespół pałacowo-parkowy został wpisany do rejestru zabytków w 1946 roku, jako pierwszy gdyński obiekt.

Więcej na ten temat w poprzednim artykule: W zabytkowym Pałacu w Orłowie powstał bajkowy hotel

Zdjęcia: Quadrille conference & spa

  • Marcin

    Wow ale mega miejsce muszę pojechać tam kiedyś

  • Katarzyna M

    Po prostu Bajka, widać że ktoś miał świetny gust .

  • iwon

    Każde takie bajkowe miejsce chętnie opiszemy…