Zabytki. Architektura. Lifestyle.

Home » Polska » Oldtimer Warsaw: jedyna taka licytacja zabytkowych aut

Oldtimer Warsaw: jedyna taka licytacja zabytkowych aut

Ivon

Największa w Polsce aukcja pojazdów zabytkowych odbędzie się już za niecały miesiąc w Nadarzynie pod Warszawą. Aukcja będzie niezwykła, bo samochody wystawione w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym PTAK WARSAW EXPO będą mogli jednocześnie licytować miłośnicy motoryzacji z całego świata.

Pierwszą w Polsce aukcję samochodów zabytkowych na żywo planuje 14 maja firma CARPORT, lider polskiego rynku aukcji samochodowych. Wszystkie pojazdy będą dostępne dla nabywców podczas targów Oldtimer Warsaw. Jednocześnie podstawowe dane i parametry, zdjęcia, szczegóły techniczne oraz elementy historii pojazdu wykonane przez renomowanych rzeczoznawców dostępne będą na portalu aukcyjnym www.car-port.pl, gdzie także będzie można brać udział w aukcji Oldtimerów. Aukcja na żywo oraz ta internetowa będą równouprawnione i prowadzone w tym samym, realnym czasie.

Ale dwudniowe targi (14-15 maja) przyciągną nie tylko kupujących. Podczas pierwszej edycji Oldtimer Warsaw imprezę odwiedziło 148 tys. gości.

Organizatorzy spodziewają się, że tym razem zainteresowanie nie będzie mniejsze, tym bardziej, że przygotowali wiele atrakcji. Podczas targów Oldtimer Warsaw będzie można podziwiać setki perełek motoryzacji. Zaprezentowane zostaną zabytkowe samochody i motocykle począwszy od tych z przełomu XIX i XX wieku, a na klasykach motoryzacji z lat 70-tych i 80-tych kończąc. A wśród nich takie smaczki jak: prototyp Syreny, Honker stworzony do obsługi wizyty papieskiej, Warszawa 223 w stanie fabrycznym, przedwojenne polskie Fiaty, Ford T, który jako pierwsze amerykańskie auto wszedł do masowej produkcji, auta z lat dwudziestych, amerykańskie krążowniki szos. Targom będą towarzyszyły także dodatkowe atrakcje, m.in. przejazdy samochodami, które służyły w wojsku, przejazdy 126P. Na targi zjadą się także najlepsze w kraju food trucki.

Zdjęcia: www.oldtimerwarsaw.com

  • Valdeck

    Będę!