Zabytki. Architektura. Lifestyle.

Home » Biuro » Łódzki oddział Oberthur Technologies w Willi Kestenberga

Łódzki oddział Oberthur Technologies w Willi Kestenberga

Ivon

Świetny mariaż historii i nowoczesnego świata IT. W Łodzi do zabytkowej, odrestaurowanej Willi Jakuba Kestenberga wprowadziło się właśnie 140 najwyższej klasy specjalistów IT, którzy pracują dla Oberthur Technologies R&D Poland.

Informatyczne Centrum Badawczo-Rozwojowe zajmuje 1800 metrów kwadratowych powierzchni w świeżo zrewitalizowanym pałacu na rogu ulic Jaracza i Sterlinga w Łodzi.

– Nowe, przygotowane specjalnie dla nas biuro to dowód na to, w jaki sposób pracujemy i z jakimi ludźmi chcemy tworzyć nasz zespół. Niekonwencjonalni, nieszablonowi, wyznaczający trendy na rynku, pasjonaci technologii – mówi Adam Federowicz, Prezes Oberthur Technologies R&D Poland. – Na co dzień tworzymy innowacyjne i przełomowe rozwiązania, takie jak karta płatnicza Motion Code ze zmiennym numerem autoryzacyjnym (CVV). Ten wyjątkowy pałac idealnie pasuje do atmosfery panującej w naszej organizacji i zapewne będzie tworzył unikalny klimat do kreatywnej pracy.

Oprócz wyjątkowej, historycznej przestrzeni biurowej, pracownicy Oberthur Technologies będą mieli do dyspozycji strefę kawiarnianą, siłownię, prysznice i miejsca do odpoczynku.

Pałac Jakuba Iceka Kestenberga został zbudowany w 1903 roku. Na parterze znajdowały się pomieszczenia handlowe i administracyjne, piętro wyżej mieszkania i pokoje administracyjne. Budynek pokryty jest dość bogatą ornamentyką secesji wiedeńskiej. Widać także liczne elementy klasyczne: pilastry zwieńczone kapitelami, motywy łezek, fryz kostkowy. Po 1955 roku w willi mieściły się Zakłady Odzieżowe „Emfor”, a w 2002 roku Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna.

Oberthur Technologies to światowy lider bezpieczeństwa mobilnych systemów IT, który obsługuje klientów w ponad 140 krajach i zatrudnia na całym świecie ponad 6000 pracowników, w tym 200 w Polsce. Eksperci Centrum Badawczo-Rozwojowego w Łodzi dostarczają głównie systemy do kart płatniczych, płatności mobilnych oraz urządzenia z obszaru „Internet of Things”, czyli przedmiotów, które gromadzą i przetwarzają dane za pośrednictwem sieci komputerowej – np. nowoczesne systemy dla Mercedesa, tzw. Connected Cars.

Zdjęcia: UMŁ, wikipedia.org, Oberthur Technologies R&D Poland