Zabytki. Architektura. Lifestyle.

Home » Lifestyle » Niezwykłe Portrety Miast

Niezwykłe Portrety Miast

Ivon

Hiszpański fotograf Victor Enrich na zdjęciach subtelnie obala porządek współczesnych metropolii. Dzięki zastosowaniu technik 3D, po cichu zmienia panoramy miast w nieosiągalne układy. Enrich realizuje projekt: Portrety Miast od 2005 roku. W tym czasie odwiedził wiele światowych metropolii m.in. Tel Aviv, Rygę i Monachium.

 Victor Enrich Portrety Miast

Na początku zdjęcia odwróconych porządków metropolii miały być dla Enricha sposobem wyrażenia siebie. Z czasem stały się elementem interakcji z otoczeniem. Gdy Enrich przebywa w jakimś mieście trochę dłużej od razu zaczyna fotografować i zniekształcać to miejsce.

City Portraits Victor Enrich

W jaki sposób powstały fotografie do albumu Portrety Miast?

– Co robię, by stworzyć wirtualne środowisko 3D z fotografii 2D? Proces ten polega na uchwyceniu perspektywy, następnie geometrii, w kolejnej fazie materii, a na końcu światła – tłumaczy Enrich. – Używam techniki, którą można określić, jako dopasowanie perspektywy oraz kilku rodzajów oprogramowania 3D, które pozwalają na odwrócenie układu.

Na koniec Enrich wiele szczegółów dodaje ręcznie, co pozwala mu na osiągnięcie poziomu szczegółowości niezbędnej do osiągnięcia realizmu, który charakteryzuje jego prace. Ta praca wymaga spędzenia wielu godzin nad jednym zdjęciem.

Zdjęcia: http://sobadsogood.com/2016/03/10/impossible-buildings-will-bend-your-brain/
Źródło: www.dezeen.com
Film: https://www.youtube.com/watch?v=p1UiWrFwC_0