Zabytki. Architektura. Lifestyle.

Home » Lifestyle » Tak wyglądały Niemcy około 1900 roku

Tak wyglądały Niemcy około 1900 roku

Ivon

Na przełomie XIX i XX wieku, zanim Niemcy zostały zniszczone przez I i II wojnę światową, były pięknym krajem, pełnym gotyckiego przepychu i malowniczych wiosek. Po 1945 roku rozpoczęła się wielka odbudowa kraju. Niestety pierwotnego piękna nie dało się w całości odtworzyć. Zobacz je na fotografiach z albumu „Niemcy około 1900 roku. Portret w kolorze”.

Wiele zabytkowych pałaców, zamków usytuowanych na skałach, czy ich gotyckich wnętrz żyje już tylko na zdjęciach. Można je zobaczyć w niezwykłym albumie: Niemcy około 1900 roku. Portret w kolorze.

Schwerin Grand Ducal Palace Mecklenburg

Pokazane są tam niektóre ze słynnych zamków, brukowane uliczki i burżuazyjny blask, który później obrócił się w gruz. Możemy zobaczyć m.in. Zamek Sigmaringen, Zamek Neuschwanstein, most Bastei, most Frederick i Katedrę w Berlinie.

Zamek Sigmaringen

Książka zawiera około 800 fotografii. Powstała dzięki współpracy Karina Lelonka, kuratora i autora książki oraz badaczki Sabine Arque i kolekcjonera starych fotografii Marka Waltera. Cała trójka postanowiła tchnąć życie w czarno-białe fotografie. Wykorzystano technikę photochromation i nałożono na zdjęcia kolor. Dzięki temu jeszcze raz przywołano przeszłość. Fotografie ukazują Niemcy jako piękny i spokojny kraj, pełen przepychu i niezwykłych krajobrazów. Spokój, który został tam uwieczniony, w niczym nie zapowiadał nadchodzącej wojny i jej bolesnych skutków.

Zdjęcia: http://sobadsogood.com/2016/01/05/rare-photos-germany-it-was-destroyed-war/