Zabytki. Architektura. Lifestyle.

Home » Lifestyle » Top 11: Najdroższe posiadłości gwiazd futbolu

Top 11: Najdroższe posiadłości gwiazd futbolu

Ivon

Oczy całego świata będą od piątku skierowane na najlepszych piłkarzy. Ale z równie dużą gracją i skutecznością, jak na boisku sportowym, największe gwiazdy futbolu poruszają się na rynku luksusowych nieruchomości. Miliony zarobione na boisku cudownie pomnażają kupując i sprzedając posiadłości na całym świecie. I nie przeszkadza im w tym nawet to, że większość z tych willi wybudowano w kiczowatym stylu. Urządzone z przepychem i rzadko kiedy z dobrym gustem, mają wiele cech wspólnych, m.in. prywatne kina, boiska do gry w piłkę i niezliczona ilość sypialni i łazienek.

Oto 11 najdroższych posiadłości gwiazd futbolu

1. David Beckham (65 mln dolarów)

luksusowy dom Davida Beckhama w Londynie

David Beckham kupił wraz z żoną Victorią luksusowy dom w zachodnim Londynie. Zapłacił za niego 60 mln dolarów, a pozostałą część przeznaczył na jego renowację. To czteropiętrowa kamienica w Holland Park, o powierzchni 830 metrów kwadratowych. W domu jest 7 sypialni, 5 łazienek, salon piękności, siłownia, sala kinowa, podziemny garaż oraz sekretny tunel, którym służba dostaje się do budynku. Oczywiście nie jest to jedyny dom Beckhamów. Posiadają jeszcze wakacyjną rezydencję w południowej Francji, a także dwa domy w Kalifornii i Dubaju.

posiadłości gwiazd futbolu: luksusowy dom Davida Beckhama w zachodnim Londynie

2. Didier Drogba (21 mln dolarów)

Willa Didiera Drogby

Po powrocie do Anglii gwiazda Chelsea i reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej, Didier Drogba kupił willę zbudowaną w 2007 roku, w której jest 7 sypialni i 8 łazienek, a także oddzielny pokój na trofea piłkarskie.

3. Wayne Rooney (17,8 mln dolarów)

 Wayne Rooney posiadłość

Posiadłość zbudowana w Anglii w 2004 roku w stylu neoromańskim ma sześć sypialni, prywatną salę kinową, basen, greckie rzeźby i ogród o wartości 50 tysięcy funtów. Jest tam system kamer wart 30 tys. funtów, który ma wykryć każdego wścibskiego paparazzi. Rooney ma też apartament na Florydzie i wartą 5 mln funtów posiadłość na Barbadosie.

4. Ronaldinho (12 mln dolarów)

Dom Ronaldinho w Barra da Tijuca na przedmieściach Rio de Janeiro

Były piłkarz m.in. Barcelony kupił posesję w Barra da Tijuca na przedmieściach Rio de Janeiro, która ma 4600 mkw. Obok domu znajdują się m.in. dwa korty tenisowe, boisko piłkarskie, basen, sauna, siłownia, bar i kino.

5. Frank Lampard (10,5 mln dolarów)

Dom Franka Lamparda

Wystawił swoją willę na sprzedaż i jest to jedna z dwóch jego posiadłości z czasów grania w Chelsea. Ma 9 sypialni, 12 łazienek, siłownię i basen, na zewnątrz jest kort tenisowy i pole golfowe.

6. John Terry (7 mln dolarów)

John Terry

Obrońca Chelsea Londyn ma w domu salę kinową i gigantyczne akwarium. Dom sprzedał mu słynny golfista Colin Montgomery za 7 mln dolarów, kiedy Terry sprzedał swoją poprzednią willę z dziewięcioma sypialniami. Zresztą Terry potrafi potrafi robić interesy na rynku nieruchomości. Jedną ze swoich posiadłości sprzedał bogatemu sułtanowi za ponad 16 mln dolarów.

7. Cristiano Ronaldo (7 mln dolarów)

Dom Cristiano Ronaldo w Madrycie

Gwiazda hiszpańskiego Realu Madryt posiada luksusową rezydencję w Madrycie. Willa ma siedem sypialni, dziewięć łazienek, osiem toalet, basen (odkryty i kryty), salę kinową, siłownię, spa oraz oddzielny domek dla służby.

8. Lionel Messi (6 mln dolarów)

Dom Messiego

Dom Messiego w kształcie piłki, na obrzeżach Barcelony, jest w trakcie budowy. Będą w nim m.in. kino, spa i sala treningowa. Powierzchnia willi ma mieć ok. 400 mkw. Cała posiadłość z lotu ptaka ma wyglądać jak boisko do piłki nożnej. Dom zaprojektował hiszpański architekt Luis de Garrido.

9. Jose Mourinho (5,7 mln dolarów)

Jose Mourinho

Szkoleniowiec Manchester United, chce kupić posiadłość w okolicy Manchesteru. Jak podaje „Daily Mirror” trener oglądał zamek w malutkiej miejscowości Ruthin w Walii już dwa razy w ostatnich tygodniach. Choć budynek wygląda jakby miał setki lat, jest jednym z najmłodszych zamków w Walii. W 1977 roku zaprojektował go w 18-wiecznym stylu John Taylor. Posiadłość jest chroniona przez wielkiego smoka, który stoi przy bramie wjazdowej i zieje ogniem, kiedy ktoś wjeżdża na posesję. W zamku jest 6 sypialni, 5 łazienek, sala kinowa, biblioteka oraz dwa salony.

10. Andres Iniesta (4,6 mln dolarów)

Dom Iniesty

Gwiazda Barcelony posiada willę z 5 sypialniami, która została wybudowana w 2005 roku. W domu jest basen i kaplica. Nawet, jeśli dom wygląda na mały z zewnątrz, w środku jest przestronny. Budowa domu trwała 18 miesięcy.

11. Kaka (3 mln dolarów)

Kaka

Posiada nowoczesny dom w Madrycie, w którym znajduje się sala gimnastyczna, boisko i garaż na 6 samochodów. Kupił posiadłość w 2009 roku, kiedy trafił do Realu Madryt z włoskiego AC Milanu. Dom jest obecnie wynajęty przez najdroższego piłkarza na świecie Garetha Bale’a, który miesięcznie płaci za to 16 tys. dolarów

Źródło: en.as.com, richestlifestyle.com, Daily Mirror