Zabytki. Architektura. Lifestyle.

Home » Polska » Monnari kupiło fabrykę Ludwika Geyera w Łodzi

Monnari kupiło fabrykę Ludwika Geyera w Łodzi

Ivon

Zrujnowana, zdewastowana fabryka Ludwika Geyera jest niechlubną wizytówką ulicy Piotrkowskiej. Zamiast zachwycać, straszy w centrum miasta. Jest jednak szansa na zmianę. Kompleks kupiła łódzka firma odzieżowa Monnari.

Zrujnowana fabryka przez lata kontrastowała z pięknie odrestaurowaną Białą Fabryką, która znajduje się na przeciwko. Niegdyś budynki tworzyły imperium Ludwika Geyera, jednego z największych łódzkich fabrykantów. Później kompleks został podzielony. W odrestaurowanej Białej Fabryce stworzono Muzeum Włókiennictwa. Budynki po drugiej stronie ulicy Piotrkowskiej zaczęły popadać w ruinę. Projektów stworzenia w fabryce mieszkań i lokali usługowych nie udało się zrealizować. Pojawiła się jednak szansa na uratowanie obiektów.

Budynki dawnej fabryki Ludwika Geyera wraz z terenem 10,5 hektara kupiła łódzka spółka odzieżowa Monnari.

Firma istnieje na polskim rynku od 1998 roku. Od 2006 roku jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych. Choć spółka zagrożona była upadłością, udało się jej podnieść z kryzysu. Dziś znów marka się rozwija, otwiera nowe sklepy i inwestuje w zabytki.

To daje nadzieję na rewitalizację dawnego kompleksu Geyera. Choć inwestor nie zdradza jeszcze planów zagospodarowania tego terenu, od razu zabrał się do pracy. Na terenie kompleksu rozpoczęły się prace porządkowe. Nieoficjalnie mówi się o planach stworzenia w tym miejscu kompleksu mieszkalno-biurowego.

Firma Monnari ma przedstawić koncepcję w niedługim czasie.

Zdjęcia: CC

  • Aneta

    W końcu coś zrobią z tym straszydłem ^^

    • Zgadza się. Generalnie w tej części Łodzi nie jest zbyt pięknie, choć ciekawych, zabytkowych obiektów nie brakuje