Zabytki. Architektura. Lifestyle.

Mieszkanie

W tej kategorii prezentujemy pomysły, rewitalizacje oraz przebudowy wszelkich budynków i pomieszczeń związanych z mieszkaniami. Oczywistym jest dla nas, że w zabytkowych budowlach można mieszkać, a renowacje ich wnętrz mogą być równie piękne i spektakularne jak odnowione fasady z zewnątrz budynku. Liczymy, że poniższe artykuły przyniosą naszym czytelnikom dużą dawkę wiedzy do wykorzystania i liczne inspiracje.

 

Jak zmienia się polski skyline
Biuro 1

Jak zmienia się polski skyline

Od wybudowania w naszym kraju pierwszego wysokościowca, warszawskiej „PASTy”, minęło ponad 100 lat. Przez ten czas wiele się zmieniło zarówno w sposobie budowy wieżowców oraz ich wyglądzie, jak i w naszym sposobie ich postrzegania. 51 metrów, czyli wysokość wspomnianej już PASTy, nie robi już na nas wrażenia.

Browar Lubicz po rewitalizacji
Biuro 0

Browar Lubicz po rewitalizacji

W miejscu XIX-wiecznego browaru powstał kompleks mieszkaniowo-rozrywkowy. W centrum Krakowa ukończono właśnie inwestycję Browar Lubicz. Projekt zakładał nie tylko rewitalizację zabytkowych obiektów browaru Goetzów, ale także budowę nowych apartamentowców stylistycznie pasujących do historycznych obiektów. Jak wyszło?

Zamieszkaj z duchem Agathy Christie

Zamieszkaj z duchem Agathy Christie

Wystarczy mieć niecały milion funtów i można się wprowadzać do londyńskiego mieszkania Agathy Christie. 55-metrowe mieszkanie w budynku zwanym Swan Court w szykownej dzielnicy Chelsea, było często wspominane w jej powieściach. Pisarka mieszkała w nim przez prawie 30 lat z drugim mężem sir Maxem Mallowanem.

Zielony apartamentowiec, który dba o mieszkańców i miasto

Zielony apartamentowiec, który dba o mieszkańców i miasto

Mieszkanie w mieście ma swoje plusy i minusy. Atutem życia na terenie miasta jest niewątpliwie bliskość wszelakich usług: sklepów, szpitali, centrów handlowych. Życie w mieście to również możliwość łatwiejszej realizacji swoich pasji, która wynika z dostępu do dóbr, które nam to umożliwiają. Korty tenisowe, baseny, kluby bilardowe – to miejsca, które rzadko można spotkać poza metropoliami.