Zabytki. Architektura. Lifestyle.

Home » Mieszkanie » Zamieszkaj z duchem Agathy Christie

Zamieszkaj z duchem Agathy Christie

Ivon

Wystarczy mieć niecały milion funtów i można się wprowadzać do londyńskiego mieszkania Agathy Christie. 55-metrowe mieszkanie w budynku zwanym Swan Court w szykownej dzielnicy Chelsea, było często wspominane w jej powieściach. Pisarka mieszkała w nim przez prawie 30 lat z drugim mężem sir Maxem Mallowanem.

Luksusowe mieszkanie Agathy Christie na Chelsea Manor Street jest zlokalizowane rzut beretem od Tamizy i uwielbianej przez londyńczyków King’s Road.

Choć budynek zbudowany w 1931 roku w stylu Art Deco zainspirował Agathę Christie do napisania kilku słynnych kryminałów, samo mieszkanie nie jest mroczne. Apartament został ostatnio odnowiony w stylu modern decor i jest gustownie urządzony. Składa się z dużej sypialni, salonu, kuchni i łazienki. Jak podaje brytyjski tabloid „Daily Mail” cena wywoławcza za 55-metrowe mieszkanie pisarki to 999 500 funtów.

Apartament Agathy Christie

Christie, która posiadała także wakacyjny dom w Devon, mieszkała w Swan Court wraz ze swoim drugim mężem, od 1948 aż do jej śmierci w 1976 roku. Często odwiedzała restaurację Betty’s na parterze budynku, gdzie spotykała się na lunchu ze swoją sąsiadką, aktorką Sybil Thornbike.

Okolice są pełne smaczków dla fanów pisarki – wiele elementów w jej książkach to zapożyczenia z miejsc wokół Swan Court. W ,,Trzeciej lokatorce” z 1966 roku bohaterem jest młoda dziewczyna, która dzieli mieszkanie wzorowane właśnie na Swan Court.

Swan Court w szykownej dzielnicy Chelse

Kilka bloków zbudowanych w stylu Art Deco i podobnych do Swan Court (m.in. Florin Court w Smithfield, czy Du Cane Court w Balham) było dekoracją w filmowych adaptacjach różnych powieści z Herkulesem Poirot w roli głównej.

Źródło: http://www.dailymail.co.uk/