Zabytki. Architektura. Lifestyle.

Home » Biuro » Mennica Legacy Tower. Ruszyła budowa nowego wieżowca na warszawskiej Woli

Mennica Legacy Tower. Ruszyła budowa nowego wieżowca na warszawskiej Woli

Dariusz Sapa

Rozpoczęła się budowa wieżowca Mennica Legacy Tower, który stanie przy skrzyżowaniu ulic Prostej i Żelaznej. Planowany czas ukończenia budowy to trzeci kwartał 2019 roku. Wtedy do użytku zostanie oddana druga wieża. Budowa pierwszego z nich zakończy się pod koniec roku 2018.

Nowy zespół budynków nadal będzie służył Mennicy Polskiej. Za projekt odpowiedzialna jest chicagowska pracownia architektoniczna Goettsch Partners. Jej lokalnym partnerem zostało warszawskie biuro projektowe Epstein, które będzie odpowiadało m. in. za weryfikację projektu pod kątem polskich przepisów.

Mennica Legacy Tower wizualizacja

Inwestorzy Golub Gethouse i Mennica Polska S.A. podkreślają, że Mennica Legacy Tower powstanie zgodnie z rygorystycznymi wymogami międzynarodowego certyfikatu ekologicznego BREEAM na poziomie „Excellent”. Oznacza to, że do budowy wykorzystane zostaną materiały o minimalnym wpływie na środowisko.

Mennica Legacy Tower. Co się w niej znajdzie?

W niższym, 10-piętrowym budynku znajdzie się prawie 15 000 m² powierzchni przeznaczonych pod wynajem. W wyższej, 140-metrowej wieży znajdzie się ich ponad 50 000 m². Inwestorzy zapowiedzieli także utworzenie zielonych tarasów na dachach. Lokale znajdujące się na parterze wynajmą firmy gastronomiczne.

Mennica Legacy Tower, zielony taras na dachu

Ciekawie zapowiada się budowa podziemnego, czterokondygnacyjnego parkingu. Znajdą się w nim m. in.:
– punkty ładowania samochodów elektrycznych,
– 300 miejsc dla rowerów,
– infrastruktura dla rowerzystów (niezależny wjazd, szatnia, windy, stacja naprawy).

Mennica Legacy Tower Warszawa

Powstały pomiędzy budynkami kompleksu pasaż miejski docelowo utworzy nowy szlak komunikacyjny dla pieszych pomiędzy ulicami Prostą i Grzybowską. Ulokowanie wieży w południowo-wschodnim narożniku działki pozwoliło na stworzenie atrakcyjnej przestrzeni publicznej w postaci ogólnodostępnego placu miejskiego z elementami małej architektury i zieleni. W trakcie budowy ma zostać odtworzona ulica Waliców na odcinku między ulicami Prostą i Pereca.

Wykonawcą projektu jest firma Warbud S.A.

Źródło: mennicalegacytower.pl, nowawarszawa.pl