Zabytki. Architektura. Lifestyle.

Ludzie

Ludzie – ich czyny, postawy i słowa stanowią świetną inspirację do działania lub doskonałe poszerzenie perspektywy, potrzebnej do spojrzenia od nowa na pewne sprawy. W obszarze tematyki, którą się zajmujemy również nie brakuje takich osób. Wystarczy je poznać, odkryć od początku czy też przypomnieć sobie o ich istnieniu. To nic trudnego, wystarczy przeczytać poniższe artykuły.

 

Maszyna Fiske’a

Maszyna Fiske’a

Lekki, poręczny format. Setki książek i artykułów na wyciągnięcie ręki. Niższe koszty dystrybucji dla wydawców treści. To wszystko brzmi jak opis współczesnego czytnika e-booków, np. Amazon Kindle. Jednak pasuje on również do maszyny, która powstała blisko… 100 lat temu.

Pałac Brzeźno NIE został odrestaurowany z pomocą unijnych dotacji
Ludzie 0

Pałac Brzeźno NIE został odrestaurowany z pomocą unijnych dotacji

„Ten pałac NIE został odrestaurowany z pomocą unijnych dotacji”. Pałac Brzeźno pod Wrocławiem. To przed wejściem do tego wyremontowanego niedawno pałacu widnieje tabliczka z takim właśnie napisem. Właścicielka obiektu, Marzena Gradecka podkreśla, że podczas swojej kariery zawodowej nigdy nie otrzymała od nikogo pomocy finansowej, i że zamierza kontynuować tę „tradycję”.

Ikony architektury. Ranking redakcji Nowy Zabytek

Ikony architektury. Ranking redakcji Nowy Zabytek

Powiedzieć o nich, że są wielcy, to banalne. Niczym nieskrępowana wyobraźnia pozwoliła im tworzyć budynki, które stały się fundamentem architektury XX i XXI wieku. Choć ich projekty nie zawsze spotykały się ze zrozumieniem i często wywoływały skandale, jedno jest pewne – bez nich świat wyglądałby inaczej. Oto ikony architektury, których po prostu nie możesz nie […]