Zabytki. Architektura. Lifestyle.

Home » Lifestyle » Tak się latało 70 lat temu

Tak się latało 70 lat temu

Ivon

Najpopularniejsze Skandynawskie Linie Lotnicze SAS z okazji 70 lat obecności na niebie udostępniły galerię archiwalnych zdjęć. Pierwsze pochodzą z 1946 roku, kiedy to połączyli się międzynarodowi przewoźnicy lotniczy z Norwegii, Danii i Szwecji i stworzyli SAS.28 gości specjalnych zabrał w swój dziewiczy lot ze Sztokholmu do Nowego Jorku pierwszy samolot linii SAS.

DC-4 „Dan Viking” wystartował 17 września 1946 roku, a jego lot z międzylądowaniami w Kopenhadze, Prestwick w Szkocji oraz Gander na Nowej Fundlandii trwał 25 godzin.– Siedemdziesiąta rocznica czyni jeszcze bardziej znamiennym fakt, że SAS są najchętniej wybieranymi liniami lotniczymi w Skandynawii, które koncentrują się na ułatwianiu życia pasażerom podróżującym do, z i po Skandynawii – mówi Rickard Gustafson, prezes i dyrektor zarządzający SAS. – Jestem wdzięczny każdemu pasażerowi i pracownikowi, który wniósł swój wkład w rozwój SAS w czasie 70 lat naszej działalności i wniesie go w przyszłości.

Linie Lotnicze SAS 70 lat temu

Linie SAS od lat były pionierem w lotnictwie pasażerskim: jako pierwsze wprowadziły przeloty dookoła świata, systemy audio-video na pokładzie samolotu, klasę turystyczną i rozkładane fotele do spania. To w tych liniach za sterami samolotu zasiadła pierwsza kobieta pilot, przewoźnik, jako pierwszy zaoferował oddzielne stanowiska odprawy i komfortowe poczekalnie oraz wymyślił ekologiczne lądowanie, pozwalające oszczędzać paliwo i ograniczyć emisje gazów cieplarnianych.

Linie Lotnicze SAS 1950 rok

Na tym nie koniec. SAS Labs zajmujący się innowacjami pracuje już nad nowymi pomysłami. W planach są na przykład karty pokładowe zapisywane na chipach wszczepianych pod skórę czy inteligentne i spersonalizowane przywieszki bagażowe. Jesienią wszyscy członkowie personelu pokładowego SAS otrzymają urządzenia nazywane Cabin Crew Devices, to specjalnie skonfigurowane iPady Mini, dzięki którym będzie można szybciej sprawdzić np. status bagażu, przesiadki oraz informacje na temat członkostwa w programie SAS EuroBonus.

Foto: http://www.sasgroup.pl/