Zabytki. Architektura. Lifestyle.

Lifestyle

Lifestyle czyli styl życia. Zamieszczamy tu artykuły o budynkach, rzeczach czy też wydarzeniach, które związane są ze stylem życia. Jeżeli słyszałeś o renowacji unikatowego zegarka, centrum handlowym w zabytkowym budynku lub polskiej aukcji oldtimerów to prawie pewne, że artykuły o tym znajdziesz właśnie tutaj.

 

Świat w roku 2000

Świat w roku 2000

Skończy się węgiel, a wielkie centrale energetyczne zaopatrują miasta w energię uzyskaną z powietrza. Komunikacja miejska odbywa się wyłącznie pod ziemią, znikają gazety, biblioteki i nieporęczne telefony, a ich miejsce zastępuje aparat dalekowidzący. Właśnie tak wyobrażano sobie rok 2000 w… drugiej połowie lat dwudziestych XX wieku.

Metamorfozy banków – biura, sztuka i stomatolog

Metamorfozy banków – biura, sztuka i stomatolog

Wydawałoby się, że banków, tak jak galerii handlowych w przestrzeni miejskiej nigdy dość. Okazuje się jednak, że nawet świątynie pieniądza potrafią zbankrutować pozostawiając po sobie pięknie urządzone, zabytkowe budynki. W jaki sposób zagospodarować dawne banki? Wyobraźnia architektów w tym temacie jest nieograniczona. Zobacz kawiarnię, biura, centrum kultury i klinikę stomatologiczną.