Zabytki. Architektura. Lifestyle.

Lifestyle

Lifestyle czyli styl życia. Zamieszczamy tu artykuły o budynkach, rzeczach czy też wydarzeniach, które związane są ze stylem życia. Jeżeli słyszałeś o renowacji unikatowego zegarka, centrum handlowym w zabytkowym budynku lub polskiej aukcji oldtimerów to prawie pewne, że artykuły o tym znajdziesz właśnie tutaj.

 

Tokio – gdzie tu niby jest centrum?

Tokio – gdzie tu niby jest centrum?

Walizki spakowane, paszporty i bilety sprawdzone, wystarczy tylko wsiąść do samolotu i po kilkunastu godzinach zacząć zwiedzać centrum Tokio. Brzmi jak dobry plan? Nie do końca. Nie dlatego, że Tokio jest miejscem, którego nie warto zwiedzać, ale dlatego, że jest zupełnie inne niż miasta, które znamy ze świata zachodniego. Architektonicznie inne.

Świat w roku 2000

Świat w roku 2000

Skończy się węgiel, a wielkie centrale energetyczne zaopatrują miasta w energię uzyskaną z powietrza. Komunikacja miejska odbywa się wyłącznie pod ziemią, znikają gazety, biblioteki i nieporęczne telefony, a ich miejsce zastępuje aparat dalekowidzący. Właśnie tak wyobrażano sobie rok 2000 w… drugiej połowie lat dwudziestych XX wieku.

Metamorfozy banków – biura, sztuka i stomatolog

Metamorfozy banków – biura, sztuka i stomatolog

Wydawałoby się, że banków, tak jak galerii handlowych w przestrzeni miejskiej nigdy dość. Okazuje się jednak, że nawet świątynie pieniądza potrafią zbankrutować pozostawiając po sobie pięknie urządzone, zabytkowe budynki. W jaki sposób zagospodarować dawne banki? Wyobraźnia architektów w tym temacie jest nieograniczona. Zobacz kawiarnię, biura, centrum kultury i klinikę stomatologiczną.