Zabytki. Architektura. Lifestyle.

Lifestyle

Lifestyle czyli styl życia. Zamieszczamy tu artykuły o budynkach, rzeczach czy też wydarzeniach, które związane są ze stylem życia. Jeżeli słyszałeś o renowacji unikatowego zegarka, centrum handlowym w zabytkowym budynku lub polskiej aukcji oldtimerów to prawie pewne, że artykuły o tym znajdziesz właśnie tutaj.

 

Metamorfozy banków – biura, sztuka i stomatolog

Metamorfozy banków – biura, sztuka i stomatolog

Wydawałoby się, że banków, tak jak galerii handlowych w przestrzeni miejskiej nigdy dość. Okazuje się jednak, że nawet świątynie pieniądza potrafią zbankrutować pozostawiając po sobie pięknie urządzone, zabytkowe budynki. W jaki sposób zagospodarować dawne banki? Wyobraźnia architektów w tym temacie jest nieograniczona. Zobacz kawiarnię, biura, centrum kultury i klinikę stomatologiczną.

Komentarz nie-redakcyjny: Lubię PRL

Komentarz nie-redakcyjny: Lubię PRL

Klinujący się piwem po ciężkim wieczorze. Seta i tłuczone ziemniaki, do tego zabawne plakaty, pralka Frania, dowcip, kartki oraz nostalgia. W przestrzeni miejskiej od lat funkcjonuje przaśno-cukierkowy stereotyp PRL-u, nie zdziwmy się zatem, jeśli wkrótce młode pokolenie dojdzie do wniosku, że życie w tamtej Polsce było całkiem przyjemne.