Zabytki. Architektura. Lifestyle.

Home » Lifestyle » Lego wypuszcza zestaw z kultowym VW Beetle

Lego wypuszcza zestaw z kultowym VW Beetle

Ivon

W sierpniu pojawi się nie lada gratka dla miłośników kultowego Volkswagena Garbusa i fanów klocków Lego. Po ośmiu latach pracy projektanci Lego stworzyli nowy zestaw Creator Expert, z którego będzie można złożyć niebieskiego VW Beetle.

Prace nad modelem trwały tak długo, bo projektanci nie mogli osiągnąć charakterystycznego zaokrąglonego kształtu auta. W końcu się udało i model z klocków ma tak samo niezgrabne kształty, jak jego wymyślony w latach 30. pierwowzór. Właśnie na punkcie tych kształtów oszaleli fani motoryzacji na całym świecie. Łącznie wyprodukowano ponad 21,5 mln egzemplarzy Volkswagena Beetle.

Zestaw składa się z 1167 elementów, a Beetle po złożeniu ma 27,5 cm wysokości, 25 cm długości i 10 cm szerokości.

Projektanci zadbali, żeby model miał klasyczne cechy VW Garbusa: zagięte zderzaki, logo VW, autentyczny 4-cylindrowy silnik, unikalne kołpaki, charakterystyczną przednią szybę i okrągłe przednie reflektory, charakterystyczną deskę rozdzielczą i kierownicę. W zestawie jest także deska surfingowa, biało-czerwona lodówka turystyczna i 4 różne tablice rejestracyjne.

Zestaw Lego rekomendowany dla starszej młodzieży 16+ będzie kosztował w sierpniu 100 dolarów. „Ten model został tak zaprojektowany, aby zagwarantować satysfakcję podczas budowania i nutę nostalgii” – opisuje producent.

Zdjęcia: Lego