Zabytki. Architektura. Lifestyle.

Home » Polska » Łódź » Jak będzie wyglądał kompleks Piotrkowska 155?

Jak będzie wyglądał kompleks Piotrkowska 155?

Joan

W centrum Łodzi, stanie kompleks Piotrkowska 155, składający się z trzech części: 19-piętrowej wieży biurowej, siedmiopiętrowego hotelu Hampton by Hilton i pięciopiętrowego biurowca. 76 metrowa wieża kompleksu będzie najwyższym budynkiem zlokalizowanym w sąsiedztwie ulicy Piotrkowskiej. Inwestor, Master Management Group, uzyskał właśnie pozwolenie na budowę.

Piotrkowska 155 to kompleks hotelowo-usługowo-biurowy. Jego sercem będzie hotel Hampton by Hilton, w którym znajdzie się 149 pokoi.

Kompleks Piotrkowska 155 w Łodzi Hotel Hampton by Hilton

W dwóch sąsiadujących budynkach zaplanowano biura. Hotel i 19-piętrowa wieża będą połączone wspólnym parterem i pierwszym piętrem. To część usługowa, w której znajdą się restauracje, kawiarnia, sklepy i centrum fitness. Kompleks stanie naprzeciwko „Stajni Jednorożców”, czyli nowego Centrum Przesiadkowego w Łodzi. Mocno zmieni architekturę tego miejsca, przysłaniając częściowo zabytkowe kamienice ulicy Piotrkowskiej. Najwyższa wieża stanie się tym samym punktem centralnym.

Obszar wokół ulicy Piotrkowskiej to jedna z najszybciej rozwijających się części Łodzi. Cieszymy się, że kompleks powstanie tuż obok nowego węzła komunikacyjnego podkreślając nowoczesność tego miejsca. Według nas Piotrkowska 155 będzie ważnym punktem na mapie biznesowej naszego miasta – mówi Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.

Inwestor właśnie otrzymał pozwolenie na budowę kompleksu. W zeszłym tygodniu rozpoczęły się prace nad przygotowanie działki do budowy. Cięższe prace rozpoczną się dopiero po wakacjach. Zakończenie budowy planowane jest na początku 2018 roku.

Wizualizacje: Urząd Miasta Łodzi