Zabytki. Architektura. Lifestyle.

Home » Biuro » Innowacyjne centrum w OFF Piotrkowska

Innowacyjne centrum w OFF Piotrkowska

Ivon

OFF Piotrkowska w Łodzi otwiera się na startupowców i młode firmy rozwijające innowacyjne technologie z branży IT. Nowa, unikalna na skalę Polski, przestrzeń, która ma wystartować we wrześniu, będzie alternatywą dla tradycyjnego biura, strefy coworkingowej czy pracy w domu.

Na terenie OFF Piotrkowska nie znajdziemy rzędu biurek, ani korporacyjnego sznytu, bo za nowym projektem kryje się hasło: „let’s walk”, które zakłada zdrowy, aktywny styl życia, także w czasie pracy.

Innowacyjne centrum w OFF Piotrkowska w Łodzi

Niestandardowe wyposażenie oraz plan przestrzeni zachęci użytkowników do zrobienia sobie przerwy od komputera. W poszukiwaniu relaksu i pomysłów będzie tu można poskakać na trampolinie, porozciągać się na drabinkach, wspiąć się na siatkę, a także przeprowadzić rozmowę telefoniczną na sportowej bieżni.

Innowacyjny sposób aranżacji przestrzeni zaproponowany przez Olę i Kajetana Hungerów z łódzkiej pracowni projektowej oshi umożliwi włączenie ruchu i sportu w codzienny plan pracy na niespotykaną dotąd skalę – wyjaśnia Michał Styś, dyrektor zarządzający firmy OPG Property Professionals i inicjator projektu. – Tak zaprojektowana przestrzeń ma za zadanie zerwać z monotonią i koniecznością pracy na siedząco.

Projekt łódzkiej pracowni projektowej oshi - OFF Piotrkowska

Inicjatorzy projektu chcą zintegrować młodych i kreatywnych ludzi pracujących w różnych firmach, startupach i freelancerów z branży TECH i IT.

– Otwarty charakter przestrzeni sprzyjać będzie wymianie pomysłów, dzieleniu się wiedzą, wzajemnemu wspieraniu projektów oraz budowaniu długotrwałych kontaktów biznesowych i pozabiznesowych. Połączenie pracy ze sportem i networkingiem w obrębie jednej przestrzeni stanowić ma unikat w skali kraju – mówi Dariusz Lis z firmy InnoMentors sprawujący pieczę nad sferą technologiczną nowego miejsca.

W związku z otwarciem nowego centrum dla startupów ruszył konkurs, w którym do wygrania jest 6000 zł. Zadaniem uczestników jest opracowanie nazwy oraz logo nowej przestrzeni. Prace konkursowe zgłaszać można najpóźniej do 9 sierpnia 2016 r.

Więcej informacji na temat konkursu na stronie www.off-you-go.pl.