Zabytki. Architektura. Lifestyle.

Home » Lifestyle » Kup sobie hotel w starym pociągu

Kup sobie hotel w starym pociągu

Ivon

Za jedyne 850 tys. dolarów można się stać właścicielem niezwykłego hotelu, który mieści się w 9 starych brankardach ustawionych na Półwyspie Olimpijskim w stanie Waszyngton. Małżeństwo, które prowadzi hotel od wielu lat właśnie wystawiło go na sprzedaż. Hotele w starych wagonach kolejowych to nie nowość, w Polsce i Europie miejsca takie cieszą się sporą popularnością wśród turystów.

hotel w starym pociągu

Brankardy – służbowe wagony przyczepiane były na końcu pociągów towarowych i przeznaczone do przewozu personelu kolejowego, głównie na liniach lokalnych. 9 takich starych brankardów, które wyszły już z użycia, kupiło małżeństwo starszych Amerykanów i ustawiło w półokręgu na swojej działce w stanie Waszyngton, tworząc w nich hotel z rodzaju Bed&Breakfast. Każdy z wagonów jest urządzony w innym klimacie: znajdziemy tu atmosferę kalifornijskich winnic, Dzikiego Zachód, czy Orient Expressu. W każdym wagonie jest dębowa podłoga, małżeńskie łoże, mała lodówka, kablówka, telewizor LCD z DVD i zestawem filmów tematycznych oraz darmowe Wi-Fi. Oddzielnie stoi wagon restauracyjny, w którym można organizować spotkania biznesowe. Całość jest do kupienia za 850 tysięcy dolarów.

Motel w starym pociągu

W Europie wiele podobnych miejsc noclegowych cieszy się zainteresowaniem turystów. W Merzen, na północ od Osnabrück niemiecka rodzina prowadzi Gasthof Dückinghaus, który składa się z pięciu odrestaurowanych wagonów kolejowych. W pokojach o trzygwiazdkowym standardzie jest TV, telefon, prysznic i bezprzewodowy internet. W wagonie restauracyjnym goście siedzą na kolejowych ławkach, a obsługa hotelu ubrana jest w uniformy wzorowane na kolejowych mundurach.

Gasthof Dückinghaus

Gasthof Dückinghaus

Tymczasem w Holandii właściciele Controversy Tram Hotel stworzyli hotel w starych tramwajach. Każdy z pokoi urządzonym jest w innym stylu: włoskim, francuskim, angielskim i amerykańskim. W kompleksie stoi też wagon kolejowy z czteroosobowym apartamentem meksykańskim, w którym na gości czeka wanna w kształcie sombrero i łoże w kształcie łodzi.

Controversy Tram Hotel

Controversy Tram Hotel

W Polsce nocleg w wagonie kolejowym można zarezerwować w Białowieży. Na początku XXI wieku tutejszy dworzec i stojący przy nim zabytkowy pociąg został przerobiony na hotel, w którym można posmakować carskich luksusów. Każda salonka to osobny apartament z garderobą i łazienką, starannie odrestaurowany i wyposażony w telewizję kablową i internet.

Carska, Białowieża

Carska, Białowieża

Zdjęcia: redcaboosemotel.com, Controversy Tram Hotel, Gasthof Dückinghaus, carska.pl

  • Masny31

    Ciekawe rozwiązanie dla mało wymagających ludzi