Zabytki. Architektura. Lifestyle.

Home » Polska » Hotel Aubrecht na Kaszubach odbudowany po pożarze

Hotel Aubrecht na Kaszubach odbudowany po pożarze

Ivon

Hotel Aubrecht nad jeziorem Szczytno znów tętni życiem. Obiekt odbudowano po pożarze, jaki prawie trzy lata temu strawił stylowe kaszubskie chaty, w których znajdowały się pokoje hotelowe.

Hotel Aubrecht na Kaszubach

Hotel Aubrecht Przechlewo

Pożar z 2013 roku w całości zniszczył pięknie wyremontowane wnętrza i obiekty. Nowe zaprojektowała Magdalena Szkarłat. Za odbudowę odpowiadała firma Dekpol.

– Obecnie posiadamy 80 pokoi, które znajdują się w budynku hotelowym i gościńcach. W kompleksie znajdują się też restauracje, trzy sale konferencyjne oraz pub z kręgielnią. Hotel położony jest blisko jeziora Szczytno, w otoczeniu lasu – mówi Aleksandra Burakowska, przedstawiciel hotelu.- Przed pożarem był to niewielki obiekt z 29 pokojami, małą restauracją i jedną salą konferencyjną.

Kompleks składa się z czterech budynków: obiektu hotelowego i trzech gościńców. Z zewnątrz zachowano stylistykę tradycyjnych chat kaszubskich. Wnętrza mają również rustykalny charakter. Dzięki temu goście czują tu dawnego ducha. Atutem jest też lokalizacja obiektu. Hotel położony jest w pobliżu najstarszego parku narodowego w Polsce – Borów Tucholskich.

Zdjęcia: materiały hotel Aubrecht