Zabytki. Architektura. Lifestyle.

Home » Lifestyle » Gwiazdy Hollywood kochają zabytkowe wille, winnice i zamki

Gwiazdy Hollywood kochają zabytkowe wille, winnice i zamki

Joan

Gwiazdy Hollywood cenią nie tylko luksus amerykańskich kurortów, ale także historyczną architekturę Starego Kontynentu. Coraz częściej inwestują w Europie, szukając ucieczki od zgiełku Hollywood. Kupują zabytkowe wille, winnice, a nawet zamki.

Zobacz jak mieszkają gwiazdy Hollywood:

Angelina Jolie i Brad Pitt mieszkają w zamku Chateau Miraval we Francji

Gwiazdy Hollywood Angelina Jolie i Brad Pitt mieszkają w zamku Chateau Miraval

Jedna z najsłynniejszych par Hollywood, siedem lat temu zdecydowała się porzucić Los Angeles, na rzecz francuskiej Prowansji. Pitt i Jolie kupili dla siebie i dzieci zabytkowy zamek Chateau Miraval w południowej Francji, gdzie mieszkają przez większość roku. Zamek, w którym znajduje się 35 pokoi, kosztował bagatela 60 mln euro. To jedna z najdroższych rezydencji, na jaką pozwoliły sobie amerykańskie gwiazdy. Zamek Chateau Miraval otoczony jest przez stare winnice, a także liczne zabudowania gospodarcze, w których gwiazdorzy urządzili różne atrakcje.

George Clooney od 15 lat mieszka w XVII-wiecznej willi nad jeziorem Como

George Clooney Villa Oleandra

Villa Oleandra to jedna z najpiękniejszych rezydencji nad włoskim jeziorem Como. Georg Clooney kupił willę w 2002 roku i od tego czasu spędza w niej każdą wolną chwilę. Co ciekawe, w ciągu kilku lat, liczba turystów odwiedzających miasteczko Laglio w Lombardii, gdzie mieszka Clooney, zwiększyła się dwukrotnie. Wszyscy chcą zobaczyć, gdzie mieszka aktor, którego dom stał się lokalną atrakcją turystyczną. Dwa lata temu, po ślubie aktora z brytyjską prawniczką Amal, burmistrz Laglio wydał zakaz zbliżania się do domu aktora na mniej niż 100 metrów, żeby zapewnić mu odrobinę prywatności. Za złamanie zakazu grozi mandat 500 euro.

Nicolas Cage ma słabość do zabytkowych zamków. Był swego czasu właścicielem Midford w południowej Anglii

Midford w południowej Anglii

XVIII-wieczny zamek Midford znajduje się w pobliżu Bath w południowej Anglii. Aktor zapłacił za niego pięć milionów funtów. W zamku znajduje się aż siedem sypialni i kilka pokoi gościnnych. To nie był pierwszy tego typu zakup w jego wykonaniu. Cage ma bowiem słabość do zabytkowych zamków. Wcześniej był właścicielem średniowiecznego zamku w Bawarii. Cage sprzedał zamek Midford w 2009 roku.

Johnny Depp kupił XVIII-wieczną wioskę na Lazurowym Wybrzeżu

Johnny Depp XVIII-wieczna wioska

Johnny Depp jest właścicielem XVIII-wiecznej wioski w Saint-Tropez. Posiadłość na Lazurowym Wybrzeżu jest warta 26 mln euro. Johnny Depp kupił ją w 2001 roku jako ruinę. Postanowił wyremontować zabytkowe obiekty oraz otaczającą je infrastrukturę. Na terenie XVIII-wiecznej wioski, w pobliżu Plan de la Tour, znajduje się 400 metrowa willa, kościół przerobiony na dom dla gości oraz dwa baseny. Depp stworzył w niej także restaurację oraz skate park dla swojego syna. Po rozstaniu z Vanessą Paradis zdecydował się sprzedać nieruchomość.

Whornes Place – tak nazywa się XV-wieczna willa, która dołączyła niedawno do portfela Jolie-Pitt

Whornes Place

Angelina Jolie i Brad Pitt często służbowo podróżowali do Londynu. Brytyjska stolica spodobała im się na tyle, by kupić w niej dom dla całej rodziny. Gwiazdorska para zdecydowała się na zakup XV-wiecznej willi w dzielnicy Richmond w zachodnim Londynie. Willa kosztowała 10 mln funtów. Przed zakupem rodzina wynajmowała dom podczas pracy Pitta na planie filmu „World War Z”. XV-wieczny angielski dom położony jest w jednej z najbardziej ekskluzywnych dzielnic Londynu. W sąsiedztwie mieszka Mick Jagger i Sandra Bullock. W środku znajduje się sześć sypialni, salon, kryty basen. Willę otacza typowo angielski ogród.

Zdjęcia: www.sothebysrealty-france.com/ Crystal Pictures/ CC/ splashnews.com/ Hollyscoop