Zabytki. Architektura. Lifestyle.

Home » Mieszkanie » Zamieszkaj w gotyckiej wieży Hadlow Tower

Zamieszkaj w gotyckiej wieży Hadlow Tower

Joan

Według legendy angielski magnat – Walter Way wybudował wieżę, by zamknąć w niej swoją niewierną żonę. XIX-wieczna wieża Hadlow Tower jest dziś na sprzedaż. To jedna z najciekawszych propozycji na brytyjskim rynku nieruchomości. Chce ktoś zamieszkać w gotyckiej wieży?

175 metrowa wieża została wybudowana w 1838 roku przez Waltera Way’a. Angielski arystokrata chciał zamknąć w niej niewierną żonę, która zdradzała go z miejscowym rolnikiem. Wieża znajduje się daleko od zabudowań, ponieważ Way chciał odseparować żonę od mieszkańców okolicznych wsi.

Gotycka wieża znana jest dziś pod nazwą Hadlow Tower. Mieści się w pod miastem Tonbridge w hrabstwie Kent.

Z jej historią wiążą się liczne legendy, które opowiadają miejscowi. Najgłośniejsza mówi o nieszczęśliwej miłości i szaleńczej zazdrości Waltera Way’a, miejscowego magnata. Efektem tych uczuć jest gotycka wieża otoczona sporą posiadłością. Z powodzeniem mogłaby stać się luksusową rezydencją.

Hadlow Tower shoddy

Ta nieruchomość jest niezwykła przede wszystkim ze względu na wyjątkową architekturę. Do budynku prowadzi imponujące wejście, na wyższe piętra wejdziemy po spiralnych schodach. W salonie mieści się duży kominek w gotyckim stylu. Bardzo ciekawe jest również wyposażenie m.in., meble i dodatki np. perski dywan, duże fotele. Obiad możemy zjeść w kolonialnej kuchni, a później wziąć kąpiel w łazience w stylu retro. Całość nadaje temu miejscu zarówno mrocznego, jak i królewskiego charakteru.

Jedynym elementem, który wskazuje, że nie jesteśmy już w XIX wieku jest winda. Dobudowano ją później, by ułatwić życie odwiedzającym. Spiralne schody, które prowadzą na szczyt nadal są używane. Z ostatniego piętra można podziwiać niesamowitą panoramę miasta. Jest ona najwyższym budynkiem w okolicy.

Gotycka wieża Hadlow Tower na sprzedaż

Po śmierci Waltera Way’a i jego żony wieża była wykorzystywana jako punkt obserwacyjny. W słoneczne dni można było podziwiać piękne krajobrazy hrabstwa Kent. W końcu przez spadkobierców została wystawiona na sprzedaż. Hadlow Tower to jedna z najciekawszych pozycji w ofercie brytyjskich agentów nieruchomości. Czy znajdą się amatorzy, którzy będą chcieli w niej zamieszkać, czy raczej powstanie tu hotel w gotyckim stylu? Z pewnością dowiemy się wkrótce.

Źródło: pl.luxuryestate.com/blog, qwerkyplaces.com