Zabytki. Architektura. Lifestyle.

Home » Lifestyle » Cognac Watch – premiera polsko-szwajcarskiego zegarka

Cognac Watch – premiera polsko-szwajcarskiego zegarka

Ivon

Zegarek Cognac Watch z zamkniętą w kapsule kroplą najstarszego koniaku na świecie został zaprezentowany publiczności podczas tegorocznych targów BaselWorld 2016. Limitowana edycja składa się jedynie z 40 sztuk, które trafiły do polskich kolekcjonerów.

Cognac Watch jest pierwszym szwajcarskim zegarkiem mechanicznym z kapsułą zawierającą alkohol.

Manufaktura zegarków Armin Strom, znana z niezwykłych i innowacyjnych projektów, stworzyła specjalną kapsułę, a firma Wealth Solutions, specjalizująca się w budowie kolekcji dzieł sztuki, rzadkich alkoholi i innych przedmiotów kolekcjonerskich, poświęciła na potrzeby tego projektu jeden z najcenniejszych przedmiotów w swojej kolekcji – butelkę koniaku Gautier z 1762 r.

Premiera zegarka Cognac Watch Armin Strom

W ten sposób powstała niezwykła limitowana edycja zegarków Cognac Watch, która liczy zaledwie 40 egzemplarzy, z kopertami wykonanymi ze stali nierdzewnej (30 egzemplarzy), 18-karatowego różowego złota (8 egzemplarzy) oraz tytanu (2 egzemplarze). Tylną część jego koperty ozdobiono grawerunkiem przedstawiającym kiść winogron. Zainteresowanie zegarkami Cognac Watch było tak duże, że wszystkie egzemplarze wchodzące w skład tej edycji zostały sprzedane w przedsprzedaży, poprzedzającej oficjalną premierę w Bazylei.

– Pomysł dodania kropli najstarszego koniaku na świecie do zegarka, który sam w sobie jest przykładem precyzyjnej sztuki zegarmistrzowskiej, idealnie pasował do naszej filozofii– mówi Maciej Kossowski, prezes zarządu Wealth Solutions. – Serge Michel i Claude Greisler z firmy Armin Strom podzielili nasz entuzjazm i nadali naszej idei realne kształty. Fakt, że ten zegarek został sprzedany przed jego oficjalną premierą jest najlepszym dowodem na sukces tej niecodziennej współpracy.

Edward Bates, ekspert the Bureau National Interprofessionnel du Cognac tak prezentował unikalny trunek zamknięty w zegarku podczas spotkania inaugurującego współpracę Wealth Solutions i Armin Strom:

– Ta butelka pochodzi z czasów Ludwika XV i Jerzego III, z przedrewolucyjnej Francji. Łączy nas z XVIII-wiecznym koniakiem i pokazuje nam trunek, który obecnie powstać już nie może. Zwykle o tym dawno minionym świecie możemy czytać w podręcznikach do historii, jednak dziś mamy możliwość dotknięcia go. To jest coś, co może nam się przytrafić wyłącznie raz w życiu.

Przypomnijmy, że w manufakturze Armin Strom w 1991 roku powstał czasomierz, który znalazł się w Księdze Rekordów Guinnessa, jako najmniejszy zegarek szkieletowy.

Zdjęcia: Wealth Solutions
Film: https://www.youtube.com/watch?v=xF7Dv5JeqLA