Zabytki. Architektura. Lifestyle.

Home » Biuro » Centrum Kreatywności Targowa już działa

Centrum Kreatywności Targowa już działa

Ivon

Warszawa pozazdrościła Łodzi i też chce promować przemysły kreatywne. Na warszawskiej Pradze, w kamienicy z 1867 roku, powstało Centrum Kreatywności Targowa – pierwsza miejska inwestycja przeznaczona dla sektora kreatywnego. Start-upy mogą tu zakładać młodzi ludzi działający m.in. w branżach designu, mody, gier, architektury, filmu i wideo, muzyki.

Centrum Kreatywności Targowa w zrewitalizowanej kamienicy Mintera

Centrum Kreatywności Targowa w zrewitalizowanej kamienicy Mintera

W samym centrum Pragi, w pobliżu stacji metra Dworzec Wileński, Muzeum Warszawskiej Pragi i Bazaru Różyckiego powstało miejsce, w którym młodzi ludzi mogą zrealizować swoje najbardziej szalone pomysły na biznes. W zrewitalizowanej kamienicy Mintera przy ul. Targowej 56, która jeszcze kilka lat temu groziła zawaleniem znajduje się Centrum Kreatywności Targowa.

Centrum Kreatywności Targowa w Warszawie

– Centrum powstało przede wszystkim z myślą o młodych przedsiębiorcach sektora kreatywnego – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy. – Umiejscowienie go w samym sercu Pragi ma też niebagatelne znaczenie. Jestem pewna, że funkcja i lokalizacja przyczynią się do rozwoju gospodarczego tej części Warszawy.

Centrum Kreatywności Targowa będzie pełnić rolę inkubatora przedsiębiorczości dla start-upów sektora kreatywnego i być dla nich zapleczem technicznym oraz instytucjonalnym.

Młodzi przedsiębiorcy mogą liczyć tu na preferencyjne stawki czynszu, szkolenia i usługi doradcze oraz informacyjne. Centrum wyposażone jest w nowoczesne pomieszczenia biurowe, przestrzenie konferencyjno-wystawiennicze jak i strefy wypoczynku. Na ponad 3000 mkw. znajdują się: 33 pracownie twórcze, 6 sal konferencyjnych, powierzchnia wystawiennicza, czytelnia miejska, concept store (miejsce na promocję pomysłów inkubowiczów), przestrzeń eventowa (m.in. przeszklony 360-metrowy dziedziniec). To idealne miejsce, by rozwijać działalność w branżach designu, mody, gier, architektury, filmu i wideo, muzyki, radio i tv, ICT, rzemiosła artystycznego, reklamy, fotografii, sztuk perfomatywnych, rynku sztuki i antyków czy rynku wydawniczego.

Centrum Kreatywności Targowa

Inwestycja kosztowała blisko 30 mln złotych (dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wynosi ponad 14,5 mln zł) i trwała prawie trzy lata.

Nie przegap jesiennych imprez w Centrum Kreatywności Targowa

Przez trzy kolejne soboty października (1, 8, 15.10) mieszkańcy i przedsiębiorcy mogą zobaczyć pięknie odnowioną zabytkową kamienicę Mintera i zapoznać się z ofertą CK Targowa. Na gości będą czekać m.in. kreatywne warsztaty dla dzieci i młodzieży, warsztaty sitodruku, spacery z przewodnikiem po najbliższej okolicy, pokazy filmów, wystawy i dyskusje. 18 października odbędzie się tu międzynarodowa konferencja nowych technologii PIPELINE SUMMIT. Pod koniec miesiąca profesjonaliści branży muzycznej spotkają się w ramach Music Export Conference (Warsaw Music Week PRO). W listopadzie będą też spotkania w ramach projektu Textifood, konferencja dla branży gier wideo, targi przemysłów kreatywnych.

Fot. E. Lach Centrum Kreatywności Targowa, http://szrm.pl/