Zabytki. Architektura. Lifestyle.

Home » Biuro » Centaurus. Największy tego typu projekt w Olsztynie

Centaurus. Największy tego typu projekt w Olsztynie

Dariusz Sapa

Projekt Centaurus w Olsztynie tworzyć będą cztery budynki o funkcjach: biurowo-usługowej, mieszkaniowej i hotelowej. Euro Styl zdradził nieco szczegółów dotyczących odważnego architektonicznie projektu.

Projekt Centaurus autorstwa Andrzeja Kapuścika

Kompleks Centaurus zaprojektował Andrzej Kapuścik z biura architektonicznego sygnowanego tym samym imieniem i nazwiskiem. Pan Andrzej Kapuścik był współautorem projektu takich biurowców jak Sea Towers w Gdyni czy Kolmex w Warszawie. Inwestycja o nazwie Centaurus powstanie w samym centrum Olsztyna przy skrzyżowaniu al. Marszałka Józefa Piłsudskiego i ul. Bartosza Głowackiego. Kompleks zajmie prawie 9 tys. mkw. powierzchni.

Centaurus w Olsztynie

W obiekcie, poza częścią mieszkaniową, zaplanowano część usługową oraz 8500 mkw. powierzchni biurowej klasy A. Centaurus będzie jedynym biurowcem w Olsztynie, w którym zaprojektowano kondygnacje o powierzchni przekraczającej 1200 mkw., umożliwiające elastyczną aranżację wnętrz i podział zarówno na większe moduły typu open space, jak i mniejsze w formie gabinetowej. W ramach obiektu funkcjonować będzie także hotel marki Hampton by Hilton. Obiekt ma być ukończony w 2019 r.

Projekt Centaurus

Źródło: olsztyn.naszemiasto.pl, kapuscik.pl