Zabytki. Architektura. Lifestyle.

Biuro

W obecnych czasach każdy sposób na wyróżnienie biznesu jest dobry. Dlaczego więc o charakterze i poziomie firmy ma nie mówić jej siedziba? Wiele przedsiębiorstw już teraz zdaję się to zauważać. Liczne rewitalizacje zabytkowych budynków i dostosowanie ich do potrzeb biurowych, a także nieustający popyt na tego typu miejsca, stanowią idealne poświadczenie, że owy trend będzie rosnąć. Poniżej prezentujemy najlepsze rozwiązania tego typu oraz najciekawsze informacje z tym związane.

 

Jak zmienia się polski skyline
Biuro 1

Jak zmienia się polski skyline

Od wybudowania w naszym kraju pierwszego wysokościowca, warszawskiej „PASTy”, minęło ponad 100 lat. Przez ten czas wiele się zmieniło zarówno w sposobie budowy wieżowców oraz ich wyglądzie, jak i w naszym sposobie ich postrzegania. 51 metrów, czyli wysokość wspomnianej już PASTy, nie robi już na nas wrażenia.

Centrum Kreatywności Targowa już działa
Biuro 0

Centrum Kreatywności Targowa już działa

Warszawa pozazdrościła Łodzi i też chce promować przemysły kreatywne. Na warszawskiej Pradze, w kamienicy z 1867 roku, powstało Centrum Kreatywności Targowa – pierwsza miejska inwestycja przeznaczona dla sektora kreatywnego. Start-upy mogą tu zakładać młodzi ludzi działający m.in. w branżach designu, mody, gier, architektury, filmu i wideo, muzyki.

Browar Lubicz po rewitalizacji
Biuro 0

Browar Lubicz po rewitalizacji

W miejscu XIX-wiecznego browaru powstał kompleks mieszkaniowo-rozrywkowy. W centrum Krakowa ukończono właśnie inwestycję Browar Lubicz. Projekt zakładał nie tylko rewitalizację zabytkowych obiektów browaru Goetzów, ale także budowę nowych apartamentowców stylistycznie pasujących do historycznych obiektów. Jak wyszło?