Zabytki. Architektura. Lifestyle.

Home » Polska » Aukcja sportowych aut Rozalin 2016

Aukcja sportowych aut Rozalin 2016

Ivon

Szykuje się gratka dla kolekcjonerów aut. 20 sportowych samochodów i roadsterów zostanie zaprezentowanych na wiosennej aukcji Rozalin 2016, którą w maju organizuje dom aukcyjny Ardor Auctions. Do nabycia będą auta z lat 60-90-tych, takich marek jak Porsche, Ferrari, Jaguar czy Chevrolet.

Ardor Auctions. Rozalin 2016

Ardor Auctions to pierwszy w Polsce dom aukcyjny zajmujący się samochodami klasycznymi i zabytkowymi. Podczas jednej z ostatnich aukcji w ofercie domu był m.in. Jaguar Mark X z 1963 roku, którym jeździł Józef Cyrankiewicz. Podczas majowej aukcji w Rozalinie będą przeważały samochody sportowe.

– Skupiliśmy się na pojazdach, które wykazują się przede wszystkim dobrą jakością, potencjałem inwestycyjnym oraz są w Polsce i w Zachodniej Europie autami pożądanymi. Wartość wejściowa, jeżeli chodzi o tę aukcję to okolice 80 tysięcy złotych, natomiast najdroższy obiekt, który zaoferujemy, będzie w estymowanej cenie ok. 600-650 tysięcy złotych – mówi Michał Prząda, marketing manager domu aukcyjnego Ardor Auctions. – Jeżeli chodzi o konkretne pojazdy to przede wszystkim Porsche i Ferrari, ale nie zapomnieliśmy o brytyjskiej motoryzacji, będą Jaguary, będą Mercedesy. Praktycznie wszystkie auta pochodzą z lat 60-90.

Sporą atrakcją dla amatorów motoryzacji będzie Ferrari GTB Turbo z 1989 roku, jeden z 44 wyprodukowanych egzemplarzy w wersji ABS z przebiegiem 24 tys. km. Wystawiany egzemplarz jest jednym z ostatnich wyprodukowanych modeli GTB Turbo z całościowej produkcji 308 sztuk. Prezentuje się w klasycznym zestawieniu czerwonego rosso z czarnym wnętrzem. Na praktycznie wszystkich elementach jest oryginalny lakier, a wnętrze wygląda jak nowe, na plastikach ani skórze nie ma śladów zużycia.

Ferrari GTB Turbo z 1989 roku

Pożądanie kolekcjonerów będzie wzbudzać także odrestaurowany Chevrolet Corvette w oryginalnym kolorze Venetian Red. Szacowana wartość auta to 250 000-300 000 zł.

Porsche 911 Carrera 2 z 1994 roku

Będzie można kupić także Porsche 911 Carrera 2 z 1994 roku, ostatnie Porsche chłodzone powietrzem i wyposażone w Aerokit II. Auto w kolorze Amazon Green ma na liczniku 84 tys. km, jego wartość szacowana jest na 210 000-240 000 zł.

– Ceny wywoławcze aut będą prezentowane dopiero podczas licytacji, wcześniej posługujemy się jedynie estymacjami – wyjaśnia Michał Prząda i zaprasza wszystkich miłośników sportowych aut do Rozalina.

Z szacunków Ardor Auctions wynika, że rynek klasycznych samochodów w Polsce ma olbrzymi potencjał. Liczba klasycznych samochodów w Polsce między 2012 a 2013 rokiem wzrosła o 30 proc. Wówczas było ich w Polsce ponad 13 tys. Obecnie szacuje się, że może być ich blisko czterokrotnie więcej.

Zdjęcia: Ardor Auctions